Z ostatniej chwili

Zmiana na fotelu dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego

2023-12-29 11:55:48 informacje
img

Kierujący Miejskim Szpitalem Zespolonym przez wiele lat Wojciech Konieczny został wiceministrem zdrowia i zrezygnował z miejskiej posady. Pełniącą obowiązki dyrektora została Małgorzata Guzik – jego dotychczasowa zastępczyni– informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Senator RP i dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego Wojciech Konieczny został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia. W związku z tym złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego.

Prezydent Miasta Częstochowy zarządzeniem wyznaczył nową osobę do pełnienia funkcji dyrektora Szpitala. Osobą tą jest Małgorzata Guzik, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych w Szpitalu, zastępująca również dyrektora podczas jego nieobecności. Nową funkcję pełnić będzie do końca stycznia 2024 r. Małgorzata Guzik posiada doświadczenie w kierowaniu szpitalem, odpowiednie kwalifikacje i umiejętności zarządzania placówką.

Zgodnie z przepisami w terminie 6 miesięcy od dnia wakatu na stanowisku kierowniczym należy w drodze konkursu wyłonić dyrektora podmiotu leczniczego.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.016 seconds.