Z ostatniej chwili

Żadnej nudy w Dzień Dziecka

2024-05-31 14:00:32 informacje
img

Z okazji Dnia Dziecka na najmłodszych i tych trochę starszych czekają różne imprezy i atrakcje. Między innymi w Parku Wodnym, Galerii Jurajskiej, w dzielnicy Ostatni Grosz i na torze speedrowerowym na Północy – przypomina Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Już dzisiaj, 31 maja przed meczem żużlowym z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz Włókniarz zapowiada masę atrakcji dla dzieci, które dostępne będą od godz. 18.30 aż do rozpoczęcia ścigania na Krono-Plast Arenie. Z myślą o najmłodszych fanach czarnego sportu przygotowano m.in. zabawy pod okiem animatorek oraz dmuchany zamek w barwach klubu. Wystawione zostanie stoisko klubu miniżużlowego/pitbike Stilmar Włókniarz Częstochowa, a czas umilać ma wszystkim klubowa maskotka.

Od soboty do niedzieli z okazji Dnia Dziecka w parku wodnym przy ul. Dekabrystów zaplanowano kilka atrakcji. Wszystkie z nich będą dostępne w ramach biletu. Na terenie obiektu funkcjonować będzie wodny tor przeszkód. Zapowiadane są również wyścigi pływackie z przeszkodami, gry i zabawy w wodzie oraz wodne gry zespołowe. Na wszystkich czekać będzie słodki poczęstunek.
Galeria Jurajska organizuje atrakcje na Dzień Dziecka, które potrwają aż trzy dni. W centrum handlowym, ale także na Bulwarach Jurajskich, nie zabraknie wydarzeń dla najmłodszych – wszystkie zostały opisane oddzielnie.

Jutro częstochowianki i częstochowianie będą się mogli bawić przy muzyce i wielu atrakcjach w Parku przy ul. Iglastej. „Festiwal – Koncerty w dzielnicy Ostatni Grosz” to dzień wyśmienitej zabawy wypełnionej bezpłatnymi atrakcjami.  Zespół „Bez Uziemienia”, Weronika Jabłońska czy Ana Galiczak wystąpią tego dnia na scenie. Do dyspozycji będą także strefy: animacji dla najmłodszych, gastronomiczna, chillu, zdrowia. Nie zabraknie konkursów.  Podczas Festiwalu będzie można m.in. zmierzyć ciśnienie lub cukier, skorzystać z porad dietetycznych i treningowych oraz wziąć udział w licznych konkursach.
Wszystkie atrakcje są bezpłatne, a start przewidziano na godz. 15.00. Festiwal realizowany jest dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego.

Również w sobotę 1 czerwca odbędzie się Speedrowerowy Dzień Dziecka. Sportowe zmagania obejmą rozgrywki CS Superligi Juniorów, Drużynowe Mistrzostwa Płd. Ligi Okręgowej oraz Indywidualne Mistrzostwa Śląska Seniorów. Wydarzeniu towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje – biegi rodzinne, dmuchańce, tęczowa bańka. Będą też lody i pizza. Początek imprezy o godz. 11 przy ul. Starzyńskiego 10A na Północy.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0159 seconds.