Z ostatniej chwili

Z hasłem „Lepsza Częstochowa”

2024-02-20 11:30:00 informacje
img

– Zamierzam kandydować w wyborach na prezydenta Częstochowy – zapowiedział obecny prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk na konferencji prasowej w poniedziałek 19 lutego. 

– Startuję, bo chcę walczyć o lepszą przyszłość naszego miasta – wyjaśniał. – Przed Częstochową otwierają się ogromne szanse, bo w październiku ubiegłego roku zmieniła się w Polsce władza. Poprzednicy dzisiejszych rządzących dążyli do centralizacji państwa i marginalizowali samorządy. Nowa większość zamierza prowadzić zupełnie inną politykę. Częstochowa również zyskuje szansę na odpowiednie, dobre traktowanie przez rząd, czego zabrakło w ostatnich latach.

Komitet, z którego zamierza startować, to Nowa Lewica, współtworząca nowy rząd i odpowiedzialna za wiele resortów ważnych z punktu widzenia Częstochowy. – Wierzę, że dzięki moim osobistym kontaktom z politykami dziś sprawującymi władzę, zyskamy szansę na odpowiednie, dobre traktowanie – wyraził nadzieję Krzysztof Matyjaszczyk.

Kandyduje z hasłem „Lepsza Częstochowa”. – Tak trzeba myśleć o przyszłości dla nas wszystkich: młodszych i starszych Częstochowianek i Częstochowian związanych z naszym miastem miejscem zamieszkania, pracą, nauką, działalnością biznesową czy społeczną. Również tych, którzy budowali jego przyszłość przez wiele lat. Każdego dnia musimy starać się, by nasze życie, edukacja naszych dzieci, potencjał dla firm był coraz lepszy – argumentował.

Krzysztof Matyjaszczyk zapewnił, że trzy kluczowe obszary, na których skupi  swe działania, to: zdrowie, praca i opieka nad seniorami. – Moim celem jest poprawa dostępu do opieki zdrowotnej poprzez utworzenie uniwersyteckiego szpitala klinicznego, skrócenie kolejek do specjalistów i wprowadzenie programów zdrowotnych, które zaspokoją potrzeby mieszkańców. Dążę do stworzenia lepszych, lepiej płatnych miejsc pracy przez nowe inwestycje, rozwijanie współpracy między samorządem, nauką a biznesem, oraz poprzez wsparcie edukacji zawodowej i branżowej. Chcę zapewnić naszym seniorom aktywizację, miejskie bonusy oraz podnieść standard ich życia w naszym mieście, aby każdy senior czuł się bezpiecznie i komfortowo.

Wspólnych celów jest więcej. Wśród nich: budowa nowych mieszkań, rozwój zielonych przestrzeni, poprawa komunikacji miejskiej, infrastruktura drogowej, a także na inwestycje w kulturę i sport.

– W trakcie mojej prezydentury zrealizowaliśmy ponad 1,5 tys. inwestycji za około 3 mld zł, co pozwoliło nam rozpocząć transformację Częstochowy – przypomniał K. Matyjaszczyk, dziękując wszystkim współrealizującym tę misję. – Mam plan na Lepszą Częstochowę, za którym przemawiają konkretne efekty, trwające projekty i realne plany na najbliższe lata. Wierzę, że kontynuując nasze działania, możemy osiągnąć jeszcze więcej.

Nowy budżet unijny stworzy nowe możliwości –  umożliwi ściągnięcie do naszego miasta kilkuset milionów złotych. – W ostatnich latach udowodniliśmy, że doskonale sobie radzimy z pozyskiwaniem unijnych funduszy – dodał Krzysztof Matyjaszczyk. 

Page generated in 0.0165 seconds.