Z ostatniej chwili

Z Orkiestrą będziemy zbierać na płuca

2024-01-26 11:51:50 informacje
img

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w niedzielę 28 stycznia. I nie ominie Częstochowy - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
„Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” – to hasło finału WOŚP w tym roku. Na ulice Częstochowy ma wyjść pół tysiąca wolontariuszy i wolontariuszek. Celem jest zakup sprzętu dla polskich szpitali do diagnozowania chorób płuc i walki z nimi.
Centrum wydarzeń będzie na placu Biegańskiego –  a tam: propozycje dla dzieci, zajęcia zumby, a na scenie – jeden wykonawca za drugim. Gwiazdą będzie zespół Daj To Głośniej. Kiedy już będzie dobrze po zmroku, o godz. 20.00 – „Światełko do nieba”.
Na zwolenników bardziej aktywnego spędzania czasu będzie czekał tego dnia Park Lisiniec. Będzie morsowanie, a dla tych, którzy jeszcze się nie przekonali do hartowania organizmu w ten sposób, zajęcia zumby.  
Organizatorzy przygotowali także wiele innych propozycji, jak m.in. bieg „Policz się z cukrzycą” czy zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Finał WOŚP będzie także okazją do wzięcia udziału w XI Śląskiej Integracji Terenowej.
Najświeższych informacji o 32. Finale WOŚP w Częstochowie należy szukać na fanpejdżu imprezy na FB. 
W zeszłym roku w Częstochowie podczas finału „Orkiestry” zebrano ponad 691 tys. zł. 

Page generated in 0.0169 seconds.