Z ostatniej chwili

Wystawa prac prof. Tadeusza Kurka

2024-06-04 13:08:45 informacje
img

Prof. Tadeusz Kurek, autor 3,7 tys. portretów znanych Polaków zaprezentuje 6 czerwca wystawę w Galerii Akademii Polonijnej w  (ul. Pułaskiego 4/6). Wernisaż odbędzie się o godz. 11.00.

Autor jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i Światowej Rady Badań nad Polonią, czego wyraz stanowią jego ilustracje do 20 wydawnictw poświęconych wybitnym przedstawicielom Polonii. Jest też laureatem światowego konkursu na pomnik Polonii. Ponadto publikował swe prace w ponad 70 książkach. Uczelnia, na której wykłada – Akademia Nauk Stosowanych w Ostrowcu Świętokrzyskim – wydała książkę poświęconą jego twórczości.

Artysta przygotował 20 wystaw tematycznych, które były prezentowane na wszystkich kontynentach, najnowsza z nich zostanie pokazana w RPA. Bardzo interesujący – w kontekście promocji naszego kraju za granicą – jest projekt „Stolice Polski” ukazujący Gniezno, Poznań, Kraków i Warszawę.

Prof. Tadeusz Kurek to niezwykle barwna i ciekawa postać, mając 88 lat, pozostaje bardzo aktywny artystycznie, naukowo i społecznie.

Page generated in 0.0165 seconds.