Z ostatniej chwili

Wyniki międzynarodowych konkursów szkolnych

2024-06-10 11:34:47 informacje
img

Uczniowie częstochowskich szkół już po raz trzeci mogli wziąć udział w konkursach „Maryja Trzech Narodów” i „Miejsca kultu religijnego na Kresach i w Polsce” – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

4 czerwca w SP nr 48 im. Armii Krajowej odbyła się gala podsumowująca III edycję międzynarodowych konkursów organizowanych przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta, SP nr 48 im. Armii Krajowej i częstochowski oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. 

Konkursy te mają uwrażliwić młodzież na sztukę i zwiększyć ich świadomość religijno-kulturową. Corocznie cieszą się dużym zainteresowaniem, co może być dowodem na to, że kultura muzyczna i plastyczne postrzeganie rzeczywistości nie znają granic, bo prace konkursowe napływają od uczestników z Polski, Litwy, Łotwy i Ukrainy.

Oba konkursy odbyły się pod patronatem arcybiskupa metropolity częstochowskiego Wacława Depo oraz przeora Jasnej Góry o. Samuela Pacholskiego.

Na konkurs plastyczny wpłynęły 153 prace – z 27 szkół województwa śląskiego i z 7 szkół z Litwy i Ukrainy. Do konkursu muzycznego zgłosiło się 49 solistów w kategorii klas VI–VIII z 19 szkół z Polski, Litwy, Łotwy i Ukrainy.

Laureatom gratulacje wraz z nagrodami wręczył naczelnik Wydziału Edukacji Rafał Piotrowski i kierowniczka Wydziału Edukacji Katarzyna Centowska-Wydmuch. Na zakończenie gali uczniowie i absolwenci SP 48 przygotowali występy muzyczne i artystyczne.

 

Wyniki konkursów:

 

III MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIEŚNI MARYJNEJ „Maryja Trzech Narodów”

- I miejsce: Jakub Matlak, SP nr 48 im. Armii Krajowej w Częstochowie, opiekun: Edyta Oracz,

- II miejsce: Maria Stradomska, SP nr 42 im. Jana Brzechwy w Częstochowie, opiekun: Danuta Kościelniak,

- III miejsce: Alisa Synelnyk, SP nr 9 im. A. Mickiewicza w Częstochowie, opiekun: Monika Dochnal,

- wyróżnienie: Nikola Szymkowiak, SP nr 27 im. Zygmunta Łęskiego w Częstochowie, opiekun: Katarzyna Łagodzińska.

 

III MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY „Miejsca kultu religijnego na Kresach i w Polsce”

- I miejsce:

Marta Sapis – SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie, opiekun: Anna Langier,

Ernest Tubis – SP w Szumsku, Litwa, opiekun: Leokadia Żukowska,

Wiktoria Wojtkiewicz – ZSO nr 4 w Gliwicach, opiekun: Danuta Jankowska,

 

- II miejsce:

Alicja Buczkowska – SP nr 34 im. A. Fredry w Częstochowie, opiekun: Jowita Jagusiak-Gondro,

Zuzanna Szczerba – SP nr 24 im. J.M. Szancera w Częstochowie, opiekun: Magdalena Olejnik,

Nicola Jagła – SP nr 8 im. Wojciecha Korfantego w Mikołowie, opiekun: Barbara Jagła,

 

- III miejsce:

Marta Broda – SP nr 8 im. Jana Pawła II w Będzinie, opiekun: Agnieszka i Mariusz Broda,

Julia Wąsik – SP nr 48 im. Armii Krajowej w Częstochowie, opiekun: Joanna Zjawiona,

Paulina Chazy – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Ostrowach nad Okszą,

 

- wyróżnienia:

Wojciech Korczak – SP nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Częstochowie,

Karolina Rod – SP w Szumsku, Litwa,

Martyna Kościańska – SP nr 19 im. J. Tuwima w Częstochowie,

Oliwia Wojciechowska – SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie,

Zuzanna Pacia – SP nr 1 w Zawierciu,

Marika Pruszyńska – SP nr 19 im. J. Tuwima w Częstochowie,

Zuzanna Rogalka – SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie,

Monika Szklarska – SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie,

Sofia Kowalczuk – Liceum nr 15 w Berdyczowie, Ukraina.

Page generated in 0.018 seconds.