Z ostatniej chwili

Wybrano przyszłych najemców

2024-02-26 11:04:42 informacje
img

Zakończyło się postępowanie kwalifikacyjne rozpatrujące wnioski i oferty partycypacyjne na mieszkania TBS w nowo budowanym bloku przy ul. Łódzkiej w dzielnicy Parkitka - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Ostatecznie złożono 50 ofert. W toku prac Komisji wyłoniono osoby, które zadeklarowały termin wpłaty pełnej kwoty partycypacji dla mieszkania. Zgodnie z regulaminem zostały one także zakwalifikowane do zawarcia umowy o partycypację w kosztach budowy lokalu mieszkalnego.

- Cieszymy się, że nasza oferta spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. To oznacza, że w Częstochowie wciąż jest duże zapotrzebowanie na mieszkania czynszowe w formule TBS – mówi Paweł Konieczny, prezes zarządu i dyrektor naczelny ZGM TBS Sp. z o.o. w Częstochowie.

Umowa najmu lokalu mieszkalnego zawierana jest na czas nieokreślony. Zainteresowani najmem mieszkania zobowiązani są do wpłaty kwoty partycypacji wyliczonej według wymaganego wskaźnika partycypacji w wysokości 30% wartości kosztów budowy lokalu. Zawarcie umowy możliwe jest w przypadku spełnienia warunków przewidzianych w ustawie o społecznych formach rozwoju mieszkalnictwa i w Regulaminie kwalifikacji przyszłych najemców i zasad wynajmowania mieszkań będących w zasobach ZGM TBS Sp. z o.o. w Częstochowie oraz zakwalifikowania do zawarcia umowy przez właściwą Komisję. Przede wszystkim jednak osoba fizyczna wyrażająca wolę zawarcia umowy najmu oraz osoby zgłoszone do wspólnego zamieszkania nie mogą posiadać tytułu prawnego do innego lokalu w Częstochowie. Istotne jest także spełnienie właściwego kryterium dochodowego wskazanego we wspomnianej ustawie i regulaminie.

Pierwszy budynek nowego osiedla przy ul. Łódzkiej to czterokondygnacyjny blok, w którym przygotowane zostaną 23 funkcjonalne mieszkania: jedno-, dwu- i trzypokojowe, w tym dwa dla osób z niepełnosprawnością. Przy budynku znajdą się miejsca parkingowe wyłącznie dla mieszkańców bloku. Jeśli wszystkie prace przebiegną zgodnie z harmonogramem, budynek powinien zostać oddany do użytku w przyszłym roku.

Ilustracja: Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0162 seconds.