Z ostatniej chwili

Wigilijne spotkania, życzenia, serdeczności...

2023-12-23 11:19:13 informacje
img

Spotkania wigilijne, opłatkowe czy po prostu przedświąteczne od połowy grudnia odbywają się w miejskich instytucjach, urzędach, a także działających tu stowarzyszeniach i organizacjach pożytku publicznego. Zaproszenia na nie przyjmuje – jeśli to tylko możliwe – także prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.  
Dotychczas odbyły się tego rodzaju spotkania organizowane m.in. przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, klub żużlowy Tauron Włókniarz Częstochowa, Towarzystwo Przyjaciół Częstochowy, Straż Miejską, Dom Pomocy Społecznej przy ul. Kontkiewicza, Radę Dzielnicy Stradom czy Częstochowskie Towarzystwo Motocyklowe. Za nami jest także uroczyste, przedświąteczne spotkanie działających w naszym mieście NGO-sów czy dyrekcji szkół i placówek oświatowych. A to z pewnością tylko część z tych, które już się odbyły…
Choć najważniejsze przy takich okazjach są życzenia i zwykła, międzyludzka życzliwość, to sympatyczny, świąteczny klimat niejednokrotnie pomagają wykreować jakieś „specjalne” elementy programu. Tak było np. w siedzibie liceum  im. Norwida, gdzie dla dyrekcji miejskich szkół z kolędami wystąpiły chór i orkiestra, albo na spotkaniu częstochowskich organizacji „trzeciego sektora” – tam z kolei zaśpiewał działający przy Klubie Spółdzielczym CSM „Nasza Praca” chór „Alla Breve”. Z kolei w DPS przy ul. Kontkiewicza odświętną atmosferę pomógł stworzyć występ młodzieży VIII LO Samorządowego im. gen. Sowińskiego oraz samych podopiecznych placówki.
Fot. Łukasz Kolewiński (UM) 

Page generated in 0.0174 seconds.