Z ostatniej chwili

Wielki Festyn na Północy w sobotę 15 czerwca

2024-06-14 11:59:08 informacje
img

W najbliższą sobotę 15 czerwca częstochowianki i częstochowianie będą mogli się bawić przy muzyce na terenie Szkoły Podstawowej nr 48 im. Armii Krajowej – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Organizatorzy zapowiadają dzień wyśmienitej zabawy wypełnionej licznymi, bezpłatnymi atrakcjami.
Wśród artystów, którzy wystąpią na scenie, znajdą się m.in. muzycy zespołu Cała Gróra Barwinków oraz wokaliści grupy Nefre, którą możemy pamiętać np. z utworu „Częstochowa” nagranego 16 lat temu. Na scenie pojawią się także utalentowani uczniowie SP 48, którzy zaprezentują swoje umiejętności w różnych dziedzinach artystycznych. Do dyspozycji uczestników będą także strefy: animacji dla najmłodszych, gastronomiczna, chillu i zdrowia. Zapowiadane są konkursy oraz inne atrakcje. Start o godz. 14.00.

Podczas Festynu będzie można m.in. zmierzyć ciśnienie lub cukier, skorzystać z porad dietetycznych i treningowych. Organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli będą mogli się cieszyć różnymi formami aktywności.
Zwieńczeniem imprezy będzie seans filmowy Kina na Leżakach. „Chłopiec z Burzy” to film, który został wybrany podczas głosowania społeczności szkolnej. Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone malutkie pelikany... Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z pelikanów, zwanym Panem Percivalem. Historia o tym, jak wiele potrafią sobie dać i jak wiele mogą się od siebie nauczyć.
Wielki Festyn Szkolny Film Festiwal realizowany jest dzięki Budżetowi Obywatelskiemu, w którym mieszkanki i mieszkańcy wybierają zadania do realizacji.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0164 seconds.