Z ostatniej chwili

Wiadomo, kto będzie dyrektorem Miejskiego Szpitala Zespolonego

2024-06-07 11:58:32 informacje
img

Beata Szafraniec została wskazana przez komisję konkursową na dyrektorkę Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie. Jest absolwentką prawa, a od ponad 10 lat jest związana z działalnością zarządczą w ochronie zdrowia – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.    

Ogłoszenie wyniku w przeprowadzonym pod koniec maja konkursie było możliwe po zakończeniu procedury konkursowej, czyli złożeniu podpisów na protokole przez wszystkich członków komisji konkursowej. Do konkursu zgłosiło się troje kandydatów, z których żaden nie był aktualnie związany z placówkami ochrony zdrowia w Częstochowie.

Komisja najwyżej oceniła kompetencje oraz koncepcję funkcjonowania i rozwoju Miejskiego Szpitala Zespolonego przedstawioną przez Beatę Szafraniec. 
Częstochowianka z urodzenia, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. ukończyła także m.in. studium menedżerskie w zakresie zarządzania. Na stałe mieszka w Katowicach. 

Od ponad dziesięciu lat pracuje na stanowiskach kierowniczych w podmiotach ochrony zdrowia, zajmując się zarządzaniem, finansami, administracją oraz logistyką. Nadzorowała i realizowała wiele przedsięwzięć i projektów  o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. 
W 2011 r. została doradcą zarządu medycznej spółki akcyjnej, później była także pełnomocnikiem zarządu firmy telemedycznej, prezesem w spółce medycznej oraz dyrektorem Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach. W maju 2020 r. została zaproszona do współzarządzania Szpitalem Specjalistycznym w Pile jako zastępca dyrektora naczelnego – dyrektorka ds. finansowych i organizacji.  

Beata Szafraniec powinna objąć stanowisko dyrektorki Miejskiego Szpitala Zespolonego w najbliższym czasie. 
Dotychczas tymczasowo pełniącą obowiązki dyrektora naczelnego MSZ w Częstochowie jest Małgorzata Guzik, która objęła tę funkcję do czasu rozstrzygnięcia konkursu – po nominacji wcześniejszego dyrektora Wojciecha Koniecznego na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia.   

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0172 seconds.