Z ostatniej chwili

Weekend zdrowia i bezpieczeństwa

2024-03-07 12:59:40 informacje
img

Na weekend atrakcji poświęconych zdrowiu i bezpieczeństwu z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn zaprasza w najbliższą sobotę i niedzielę 9 i 10 marca Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy. W sobotę w Klubie Karate Panie mogą wziąć udział w darmowym kursie samoobrony, a w niedzielę Panie i Panowie w Parku Lisiniec zadbają o zdrowie swoje i innych.
W sobotę 9 marca o godz. 18.00 rozpocznie się seria bezpłatnych kursów samoobrony dla Pań, organizowanych przez stowarzyszenie oraz Zbigniewa Rychlewskiego w Klubie Karate (al. Niepodległości 30, obok MPK). Kolejne zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek przez cały miesiąc do 9 kwietnia. Wystarczy zapisać się i zdobywać nowe umiejętności zwiększające pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa.
Natomiast w niedzielę 10 marca w godzinach 10.00-14.00 stowarzyszenie zaprasza do Parku Lisiniec (zbiornik Adriatyk, plaża przy La Playa), by wspólnie zadbać o zdrowie swoje i innych. W ramach wydarzania „Wspólnie podarujmy zdrowie” przewidziane są zbiórka krwi oraz rejestracja w bazie dawców szpiku kostnego.
- Zapraszamy wszystkie częstochowianki i częstochowian do aktywnego świętowania Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn przez pomoc innym i dbałość o siebie. Jeśli jesteś zdrowy, masz od 18 do 65 lat i ważysz powyżej 50 kg, to możesz oddać krew, jednocześnie ratując komuś życie – mówi Marta Chudzik sekretarz stowarzyszenia Wspólnie dla Częstochowy.
W akcji udział bierze również Stowarzyszenie Zmorsowani Częstochowa, promując rejestrację w bazie dawców szpiku kostnego, Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki, którego przedstawicielki nauczą, jak należy przeprowadzać samobadanie piersi, a także Fundacja Psia Duszka z czworonogami, która będzie zbierać datki na swoją działalność oraz zachęcać do adopcji psiaków.  
- Cieszę się, że jako stowarzyszenie Zmorsowani Częstochowa mogliśmy dołączyć do tej akcji i dołożyć swoją cegiełkę dobra w tworzeniu tego wydarzenia. Już teraz zapraszam wszystkich, którzy mają od 18 do 55 lat do stoiska, gdzie będzie można zarejestrować się w bazie dawców szpiku, bo razem możemy wiele – dodaje Olga Barańska, prezes Stowarzyszenia Zmorsowani Częstochowa.
Weekend zdrowia i bezpieczeństwa z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn prowadzony przez Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy pokazuje, że działając wspólnie, możemy robić wiele dobrych i pozytywnych rzeczy, co przekłada się na realne efekty - zdrowie naszych mieszkanek i mieszkańców.

Page generated in 0.0163 seconds.