Z ostatniej chwili

W poniedziałek na „Bieganie” oddajemy krew

2024-04-29 08:54:55 informacje
img

29 kwietnia honorowi dawcy krwi z Częstochowskiego Legionu organizują kolejną akcję krwiodawstwa. Można sobie dzięki niej przedłużyć majówkę, bo za oddanie krwi przysługują 2 dni wolne od pracy - infrmuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Krwi do dyspozycji placówek medycznych nigdy dość. Dlatego każda okazja jest dobra, aby zebrać kolejne litry tego niezbędnego przy rozmaitych zabiegach płynu. Za oddanie krwi każdemu przysługują 2 dni wolne od pracy. Jest więc okazja, aby tym razem połączyć dobry uczynek z zapewnieniem sobie dłuższego weekendu na początku maja.
W najbliższy poniedziałek 29 kwietnia w godz. 9-13 wszyscy chętni będą mogli oddać krew na pl. Biegańskiego. Satysfakcja ze zrobienia czegoś dobrego i konkretnego dla innych ludzi – gwarantowana, a oprócz niej – bonusy w postaci słodkiego poczęstunku, kawy w pobliskiej kawiarni, voucherów czy gadżetów.
Krwiodawcą może zostać osoba w wieku 18-60 lat – zdrowa i ważąca nie mniej niż 50kg. W przeddzień donacji najlepiej odstawić wszelkie używki, ograniczyć tłuste potrawy oraz dobrze nawodnić organizm, wypijając dużą ilość wody zamiast kawy czy herbaty.
W samym dniu oddania krwi także dobrze nawodnijmy organizm i koniecznie zjedzmy lekkie śniadanie. Nie należy oddawać krwi na czczo!
To nie wszystko – organizatorzy informują, że każdy, kto 29 kwietnia odda krew w oddziale na ul. Kopernika 38 i poda hasło „LEGION”, otrzyma zaświadczenie pozwalające na odbiór gadżetów na pl. Biegańskiego podczas trwania akcji.

Page generated in 0.0166 seconds.