Z ostatniej chwili

Uwaga! Przestępcy podszywają się pod policjantów CBŚP

2024-04-11 11:27:43 informacje
img

Uwaga! Przestępcy podszywają się pod policjantów CBŚP

Kolejny raz odnotowuje się wzmożoną działalność oszustów, którzy za pomocą poczty e-mail podszywają się pod policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji. Zachowajmy szczególną czujność i ostrożność bo przestępcy tylko czekają na nasz błąd! - przestrzega Policja. 

W ostatnim czasie do policjantów CBŚP docierają informacje o zwiększonej aktywności oszustów, którzy za pomocą poczty e-mail podszywają się pod policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji. Przestępcy masowo rozsyłają fałszywe wezwania do CBŚP, informujące o rzekomym „zajęciu komputera” przez służby, w związku z wykrytą m.in. pornografią dziecięcą.

Nie odpowiadajmy na tego typu wiadomości oraz nie przekazujmy osobom nieznanym naszych danych osobowych, informacji umożliwiających zdalny dostęp do konta bankowego, kodów BLIK, danych z karty kredytowej, jak również kryptowalut i gotówki. Ponadto nie klikajmy w podejrzane linki, w szczególności przesyłane za pomocą poczty elektronicznej.

Jeśli otrzymaliśmy tego typu wiadomość, to jest to z całą pewnością próba oszustwa. Zachowajmy wzmożoną czujność i ostrożność!

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0156 seconds.