Z ostatniej chwili

Umowa z nową dyrektorką szpitala podpisana

2024-07-03 12:14:44 informacje
img

W wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego, nową dyrektorką Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie została Beata Szafraniec – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Nowe stanowisko objęła 1 lipca. Umowa została podpisana na 6 lat, do końca czerwca 2030 r. Dyrektorka szpitala jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od ponad 10 lat zajmuje stanowiska kierownicze związane z ochroną zdrowia w zakresie zarządzania, finansów, administracji i logistyki.  Mieszka na stałe w Katowicach. W 2011 r. została doradczynią zarządu medycznej spółki akcyjnej, później była także pełnomocniczką zarządu firmy telemedycznej, prezeską w spółce medycznej oraz dyrektorką Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach. W maju 2020 r. została zaproszona do współzarządzania Szpitalem Specjalistycznym w Pile jako zastępczyni dyrektora naczelnego – dyrektorka ds. finansowych i organizacji.

Do przeprowadzonego pod koniec maja konkursu zgłosiło się 3 kandydatów, z których żaden nie był obecnie związany z placówkami ochrony zdrowia w Częstochowie. Komisja najwyżej oceniła kompetencje oraz koncepcję funkcjonowania i rozwoju Miejskiego Szpitala Zespolonego z siedzibą przy ul. Mirowskiej przedstawioną przez obecnie sprawującą urząd dyrektorkę. 

Fot. Łukasz Kolewiński / UM 

Page generated in 0.0162 seconds.