Z ostatniej chwili

Ulica św. Kingi – będzie 900 m nowej drogi

2025-09-05 11:14:32 informacje
img

Zaawansowana jest już przebudowa ul. św. Kingi, realizowana kosztem 7,5 mln zł. Na odcinku od ul. św. Jadwigi do Kordeckiego ułożono warstwę ścieralną. Prace zakończą się jesienią tego roku – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Ulica św. Kingi zyska nową konstrukcję drogi z przebudowanymi sieciami podziemnymi, odwodnienie drogi na całej jej długości oraz nową nawierzchnię jezdni z chodnikami na odcinku ponad 900 m. 

W zakresie robót znalazły się też: kanał technologiczny, modernizacja oświetlenia na całej długości drogi, przebudowa sieci telekomunikacyjnej oraz elektroenergetycznej, a także nowe zagospodarowanie terenu zielenią.

Dobrze, że realizacja inwestycji przebiega sprawnie – podkreśla prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, który wizytował niedawno plac budowy. – Myślę, że mieszkańcy będą zadowoleni z ostatecznego kształtu nowej ul. św. Kingi, który uwzględnia zgłaszane przez nich postulaty. Wszyscy zyskamy komfortowe i bezpieczne połączenie istotne dla komunikacji nie tylko samej dzielnicy.

Na odcinku ul. św. Jadwigi do ul. Kordeckiego po zakończeniu prac związanych z kanalizacją deszczową i sanitarną, budową kanału technologicznego, wykonaniem stabilizacji, podbudowy, ułożeniem krawężników, humusowaniem i pracami wykończeniowymi, pojawiła się już warstwa ścieralna nawierzchni drogi. 

Odcinek ul. św. Barbary do ul. Kordeckiego to obecnie kontynuacja budowy kanału deszczowego, a także prace branży teletechnicznej i elektroenergetycznej.

Całość inwestycji ma być gotowa i oddana do użytku w listopadzie.

Koszt przebudowy wyniesie ok. 7,5 mln zł, z czego 2,5 mln zł stanowi dofinansowanie uzyskane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Fot. Grzegorz Skowronek (UM)

Page generated in 0.014 seconds.