Z ostatniej chwili

Trwają „Aktywne ferie” z ZGM

2024-02-01 11:20:47 informacje
img

Od 29 stycznia młodsze częstochowianki i częstochowianie cieszą się upragnionymi feriami. Wśród miejskich instytucji, które organizują im ciekawie wolny czas, jest także ZGM TBS – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.  

„Aktywne Ferie 2024” to kilkudniowe zajęcia, spotkania i warsztaty dla młodych podopiecznych Fundacji Chrześcijańskiej Adullam, z którą ZGM współpracuje nie po raz pierwszy. Inauguracja zgromadziła dzieci i przedstawicieli partnerów ZGM-u w poniedziałek 29 stycznia w Kamienicy Kupieckiej.  A wśród tych partnerów, dzięki którym ferie z ZGM mogą być urozmaicone, znaleźli się Miejski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji czy Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji. 

Radosnych ferii w Częstochowie życzył najmłodszym prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Jak to zwykle bywa przy okazji spotkań z dziećmi, było co nieco o marzeniach i planach na przyszłość – wśród młodych rozmówców znalazło się oczywiście kilku „przyszłych włodarzy miasta”, choć prezydent Częstochowy pół żartem doradzał, aby najpierw przejść przez funkcję radnego. W spotkaniu towarzyszył mu zresztą jeden z nich – przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Dariusz Kapinos, bardzo często angażujący się w przeróżne inicjatywy na rzecz najmłodszych. Byli też prezes ZGM Paweł Konieczny i kierująca fundacją Adullam Elżbieta Ferenc. Wszyscy oni wręczyli dzieciom na dobry początek „Aktywnych Ferii” zestawy drobnych upominków. A potem już dzieci „przejęła” aktorka Teatru Mickiewicza Marta Honzatko – były to pierwsze zajęcia, jakie czekały na nie w te ferie. 

W program na kolejne dni wpisano jeszcze m.in. spotkanie z czworonogami wspierającymi w służbie częstochowskich policjantów, pokaz pojazdów i sprzętu policyjnego, prelekcje o bezpieczeństwie, wizytę w stadninie – połączoną z ogniskiem, także pod opieką funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji, a także ślizgi na lodowisku i zajęcia na pływalni MDK-u. 

Fot. Łukasz Kolewiński / UM 

Page generated in 0.0175 seconds.