Z ostatniej chwili

Tramwaje mają już 65 lat. MPK zaprasza do zajezdni

2024-03-08 10:27:13 informacje
img

Częstochowska sieć tramwajowa kończy z początkiem marca 65 lat, dlatego miejski przewoźnik postanowił to uczcić i w najbliższą sobotę organizuje Dzień Otwarty Zajezdni - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Bramy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego zostaną otwarte 9 marca o godz. 10.00. Planowane są występy artystyczne na żywo dzieci i młodzieży z częstochowskich szkół. Na miejscu wystawione będą stoiska partnerów, służb, klubów sportowych oraz krwiobus Częstochowskiego Legionu Honorowych Dawców Krwi. Organizatorzy planują także rozdać mnóstwo upominków i atrakcyjnych nagród - nie tylko związanych z częstochowską komunikacją miejską.

Dla fanów tramwajów zorganizowane będzie zwiedzanie zajezdni z przewodnikami z Częstochowskiego Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Dla tych, co wolą autobusy, też się coś znajdzie, bo po jubileuszowej linii kursować będzie zabytkowy autobus piętrowy. Dla najmłodszych przewidziane są animacje i ogromne dmuchańce. Nie zabraknie także poczęstunku dla każdego.

Całość uświetni parada naszych tramwajów. Pewne jest jedno - przez kilka godzin nikt nie będzie się nudził, a wspólnie z pasażerami częstochowskie tramwaje hucznie będą świętować 65. urodziny.

Imprezę patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Częstochowy.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Page generated in 0.0167 seconds.