Z ostatniej chwili

Tragedia na drodze – nie żyje 63-latek

2024-02-06 11:20:55 informacje
img

Częstochowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło wczoraj, 5 lutego na drodze wojewódzkiej 483 w Woli Kiedrzyńskiej. Kierujący isuzu śmiertelnie potrącił 63-latka. Policjanci apelują zarówno do kierowców, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności – informuje częstochowska Policja.

Do zdarzenia doszło około godz.  6.20 w miejscowości Wola Kiedrzyńska na ulicy Mykanowskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący isuzu 59-latek z powiatu kłobuckiego, jadąc od Częstochowy w kierunku Mykanowa, poza obszarem zabudowanym potrącił 63-latka. Mężczyzna szedł prawą stroną jezdni, nie miał odblasków. Pomimo podjętej reanimacji nie udało się go uratować. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.
Policja przypomina o zachowaniu ostrożności na drodze. Choć dni stają się coraz dłuższe, mrok wciąż zapada szybko. Apeluje więc:

  • Pieszy poruszający się bez odblasków jest widoczny przez kierowcę z odległości zaledwie 20 m.
  • Dzięki elementom odblaskowym kierowca może zobaczyć pieszego już ze 130 m, co daje mu więcej czasu na reakcję.
  • Piesi, którzy poruszają się drogą po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są zobowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0166 seconds.