Z ostatniej chwili

Tłumy na finale WOŚP

2024-01-31 11:27:39 informacje
img

Pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” zgromadziło się w Częstochowie ponad 500 wolontariuszy i wolontariuszek, a bawiących się i wspierających „Orkiestrę" – jeszcze więcej – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Weekend z finałem WOŚP w Częstochowie zebrał mieszkanki i mieszkańców z całego regionu. Były koncerty, morsowanie, biegi, licytacje, a wszystko po to, by wspólnie wesprzeć najsłynniejszą polską akcję charytatywną. W tym roku celem było uzbieranie środków na urządzenia do diagnostyki płuc po pandemii. 

* 181. Parkrun na Północy 

Wielkie Granie w Częstochowie zaczęło się już w sobotę, za sprawą biegu w Parkrunie u zbiegu Promenady Niemena i Lasku Aniołowskiego. 200 osób przebiegło 5-kilometrową trasę pod hasłem „Policz się z cukrzycą’’, by uświadamiać na temat diagnostyki i przeciwdziałać tej cywilizacyjnej chorobie. 

* Rekordowa liczba „morsów’’ na Lisińcu

W niedzielę rano ponad 200 odważnych osób zdecydowało się na zimną kąpiel w lisinieckim „Bałtyku”. Morsowanie zebrało ludzi w każdym wieku – najmłodsza osoba miała zaledwie 6 lat, najstarsza – 86. Towarzysząca morsowaniu zbiórka pieniężna dwukrotnie przerosła tę z zeszłego roku. 

* Kwestowanie na „Bieganie’’, Parada Serc i „Światełko do nieba’’

Oficjalnym otwarciem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była „Parada Serc” w niedzielne południe – wziął w niej udział m.in. prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Z placu Daszyńskiego parada przeszła przez aleje NMP aż do „Biegana’’, na którym później rozkręcała się prawdziwa zabawa – muzyka, koncerty, licytacje, zabawy ruchowe, a także „coś na ząb”. Dużą atrakcją było pojawienie się służb mundurowych – można było przymierzyć policyjną kamizelkę taktyczną, obejrzeć wyposażenie straży pożarnej czy porozmawiać z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Gwiazdą wieczoru był zespół Daj To Głośniej’, którego hity znali i śpiewali wszyscy zgromadzeni na placu.  

Finał WOŚP był okazją do nabycia pamiątkowej monety „10 Finałków” czy licytacji neonu „Merkury’’ z nieistniejącego już domu towarowego. 

Jak podaje częstochowski sztab WOŚP, w trakcie 32. edycji Orkiestry w naszym mieście zebrano niemal 700 tys. zł.

Fot. Łukasz Kolewiński (UM)

Page generated in 0.0162 seconds.