Z ostatniej chwili

Teraz.w szkołach kuć będą tylko budowlańcy

2024-07-01 11:56:44 informacje
img

Dzieciaki trzymające się każdego lata jak najdalej od nauki dają Miastu okazję, aby ogarnąć niezbędne szkolne remonty. Część z nich zakończy się z początkiem września – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Niektóre z rozpisanych na ten letni sezon szkolnych robót już się nawet zakończyły – jak w Zespole Szkół im. J. Kochanowskiego przy ul. Warszawskiej, gdzie za ponad 344 tys. zł wyremontowano kanalizację sanitarną.

A zaczynając od tych, które zakończą się najszybciej: przy ul. Szczytowej jest Szkoła Podstawowa nr 8 – tam do remontu idzie taras.  Będzie zrobiona nowa izolacja wodna i termiczna; będzie tynkowanie i malowanie, także wymiana stolarki okiennej. Koszt to ponad 153 tys. zł. Całość ma być gotowa 31 sierpnia – taki jest plan. 

Dzień wcześniej ma być zakończony remont korytarzy w V LO im. A. Mickiewicza. Remont dotyczy ścian, podłogi; obejmuje też wymianę instalacji elektrycznej. Zamknie się kosztem nieco ponad 161 tys. zł.  Także do 30 sierpnia ma być zakończona wymiana drzwi wewnętrznych w Miejskim Przedszkolu nr 38 przy ul. Okulickiego (prawie 50 tys. zł) oraz remont kanalizacji sanitarnej w Miejskim Przedszkolu nr 12 przy ul. Broniewskiego. Na koniec sierpnia zaplanowano również odbiór prac przy wymianie instalacji „centralnego” wraz z grzejnikami i kotłem gazowym w Miejskim Przedszkolu nr 25 przy ul. Wittiga (ponad 238 tys. zł).  

Sierpień to także termin zakończenia remontu wysłużonego parkietu w sali przeznaczonej m.in. na zajęcia taneczne w Szkole Podstawowej nr 38 przy ul. Sikorskiego. Miasto zapłaci za to prawie 120 tys. zł. W połowie sierpnia gotowy ma być po remoncie dach liceum  im. Słowackiego przy al. Kościuszki. Cena remontu – 39 tys. zł.

Z samym początkiem roku szkolnego – 2 września – ma być gotowe zadanie polegające na wymianie instalacji centralnego ogrzewania razem z grzejnikami w Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Zamenhofa. Koszt prac – ponad 331 tys. zł. W tej samej szkole – kosztem 25 tys. zł – remont przejdzie też dach, ale prace zakończą się już jesienią, bo z końcem października. 

Na 2 września zaplanowano również  zakończenie wymiany instalacji centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami w dwóch przedszkolach – MP nr 7 przy ul. Mireckiego (ponad 214 tys. zł) i MP nr 8 przy al. Wojska Polskiego (195 tys. zł).

Pewne roboty będą musiały potrwać trochę dłużej, a przez to „zahaczyć” o nowy rok szkolny. Tak będzie z dwoma remontami sal gimnastycznych – w VIII LO przy ul. Worcella i Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych. We wspomnianym liceum w sali wymieniony będzie parkiet, a ściany – otynkowane i pomalowane (169 tys. zł). Z kolei w szkole dla młodzieży ze specjalnymi potrzebami przy ul. Krótkiej remont obejmie wymianę „centralnego” i stolarki okien, cyklinowanie parkietu oraz ściany – tynkowanie i malowanie (ponad 398 tys. zł). W obu placówkach prace zakończą się w pierwszej połowie października.

Na koniec października wyznaczono z kolei finał prac budowlanych w trzech placówkach. W SP 48 przy ul. Schillera oraz ZSS nr 45 przy ul. Czecha  odnowione będą dachy (za ponad 178 tys. zł w tej pierwszej szkole i ponad 84 w drugiej). Natomiast w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 przy ul. Św. Barbary remont przejdzie dach samej sali gimnastycznej (ponad 92 tys.). Miasto chce przy okazji wymienić tam stolarkę okienną – wkrótce ogłosi przetarg.

Fot z remontu w Szkole Podstawowej nr 7 na Rakowie – Łukasz Kolewiński / UM

Page generated in 0.0168 seconds.