Z ostatniej chwili

Świątecznie grali z Kubą. Taki ludzki gest

2024-01-04 11:50:19 informacje
img

W Hali Sportowej Częstochowa odbyła się 5. edycja dobroczynnej imprezy piłkarskiej pod egidą Kuby Błaszczykowskiego i jego fundacji pomagającej dzieciom – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.   
„Świąteczne Granie z Kubą” wróciło do Częstochowy po czterech naznaczonych koronawirusem latach, które zdezorganizowały wszelkie masowe imprezy – w tym i charytatywne. Całkowity dochód z imprezy zasila konto fundacji ,,Ludzki Gest”, finansującej terapię i sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci, którym brakuje zdrowia, w tym m.in. pełnej sprawności. Wydarzenie ma charakter turnieju piłkarskiego z udziałem znanych postaci sportu i estrady. W tym roku z zaproszenia Kuby Błaszczykowskiego skorzystali bezinteresownie m.in. mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk, tenisistka Agnieszka Radwańska, mistrzyni UFC Joanna Jędrzejczyk, siatkarka Magdalena Śliwa, piosenkarki Magdalena Steczkowska i Anna Wyszkoni. Obecni byli dawni koledzy z boiska – Łukasz Piszczek, Marcin Baszczyński, Paweł Brożek, Marcin Wasilewski. Odliczyli się żużlowcy – Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek, a także były zawodnik NBA Cezary Trybański, rajdowiec Kajetan Kajetanowicz, aktorzy Dawid Ogrodnik i Andrzej Młynarczyk oraz hiphopowcy KAEN i O.S.T.R.
Symbolicznym trofeum był Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Sięgnęła po niego ekipa m.in. z Anitą Włodarczyk, Patrykiem Dudkiem, Magdaleną Śliwa i Pawłem Brożkiem w składzie,  występująca jako „Morelowi”. Zwycięzcom gratulował prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.
Pomyślano o najmłodszych – na stoisku jednego z partnerów fundacji ,,Ludzki Gest” czekały na nich m.in. piłkarzyki, bramka celnościowa, kolorowanki czy puzzle. Można było na miejscu nabyć gadżety fundacji – jak kalendarz na rok 2024, a także bluzy, termosy czy koce.  
Środki ze sprzedaży biletów-cegiełek (jedna kosztowała 50 zł, można je było kupić także na miejscu) – w całości przeznaczono na rzecz małych i młodych podopiecznych fundacji ,,Ludzki Gest”.

Fot. Łukasz Kolewiński (UM) 

Page generated in 0.0162 seconds.