Z ostatniej chwili

Strażak Andrzej Gzieło z odznaką Za zasługi dla ochrony zdrowia

2023-12-28 14:46:20 informacje
img

Komendant OSP Żarki Andrzej Gzieło odebrał odznakę honorową Za zasługi dla ochrony zdrowia w czasie Sesji Rady Miejskiej w Żarkach 28 grudnia.
Wniosek do ministerstwa złożył burmistrz Żarek Klemens Podlejski na prośbę druhów ochotników z Żarek. Andrzej Gzieło od ponad dekady organizuje akcje poboru krwi w Żarkach. Odznakę przyznano za systematyczną pracę druha Andrzeja Gzieło na polu profilaktyki i promocji zdrowia.
- W 2009 roku jako szeregowy druh zainicjowałem akcję – mówi A. Gzieło. I od tego momentu prowadzi działania  społecznie. W latach 2009-2023 udało mu się zorganizować 50 akcji poboru krwi, podczas których zebrano ponad 450 litrów cennego leku. Andrzej Gizeło sam jest Honorowym Dawcą Krwi. W każdym roku (odliczając czas pandemii) kilka razy specjalny ambulans do poboru krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach parkuje w Żarkach przy remizie w godzinach dopołudniowych. Akcje są prowadzone systematyczne i zawsze poprzedzone informacją na stronach straży, gminy, w mediach społecznościowych i na plakatach.
Andrzej Gzieło jest człowiekiem empatycznym, pomocnym i zna wartość zdrowia i życia, angażując się w działania OSP w Żarki od najmłodszych lat, dlatego naturalnym stało się dla niego promowanie krwiodawstwa jako jednego z ważnych aspektów życia - informuje Katarzyna Kulińska-Pluta, kierownik Referatu Promocji Gminy, Turystyki i  KulturyUrzędu Miasta i Gminy w Żarkach.

Page generated in 0.0159 seconds.