Z ostatniej chwili

Straż MIejska podsumowuje 2023 rok

2024-04-18 11:32:43 informacje
img

Prawie 14 tys. telefonicznych zgłoszeń z prośbą o interwencje przyjęli w ubiegłym roku miejscy strażnicy. To nie wszystkie wnioski, bo te przekazywano także na piśmie, a nawet ustnie –informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W tamtym roku dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej odebrali 13.721 telefonicznych zgłoszeń z prośbą o interwencję. 4330 przypadków dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego, 2820 zakłócenia porządku i bezpieczeństwa w ruchu drogowym, 1495 ochrony środowiska i gospodarki odpadami. 1041 to przypadki zagrożenia życia i zdrowia.

W pozostałych 4 tys. zgłoszeń dominowały: 1,5 tys. przypadków braku ochrony i opieki nad zwierzętami, ponad 1000 awarii infrastruktury na terenie miasta, blisko 1000 pomocy osobom bezdomnym, a 347 przypadków o charakterze kryminalnym. Pozostałe to przypadki nielegalnego handlu oraz kilkanaście zgłoszeń dotyczących wypadków i zagrożeń pożarowych.

– Wszystkie telefoniczne zgłoszenia do dyżurnego są dla częstochowskiej Straży Miejskiej priorytetem. Tylko szybka reakcja i interwencja sprawiają, że osoba zgłaszająca jest zadowolona z interwencji i okazanej pomocy – komentuje Artur Kucharski ze Straży Miejskiej w Częstochowie.

Straż Miejska apeluje do mieszkanek i mieszkańców: gdy widzimy czyny zabronione, czyli akty wandalizmu, bójki, kradzieże, zwierzęta bez nadzoru lub cierpiące z powodu wyrządzonej krzywdy, spalanie śmieci czy inne zagrożenia, nie bójmy się dzwonić po pomoc do służb mundurowych. Telefon alarmowy do Straży Miejskiej to 986.

 

Page generated in 0.0168 seconds.