Z ostatniej chwili

Stacje ładowania aut

2024-04-23 11:10:47 informacje
img

Estońska firma ELEPORT Sp. z o.o. kupiła w ubiegłym roku w wyniku postępowania przetargowego od OSD Tauron Dystrybucja S.A. ogólnodostępne stacje ładowania pojazdów elektrycznych w Częstochowie – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Uruchomione stacje ELEPORT oraz innych operatorów np.: Orlen, GreenWay są udostępnione w rejestrze  Ewidencji Infrastruktury Paliw Alternatywnych na stronie Urzędu Dozoru Technicznego.
Rejestr zawiera informacje o lokalizacjach stacji ładowania, aktualnych cenach paliw alternatywnych w poszczególnych stacjach oraz dostępności punktów ładowania zainstalowanych w ogólnodostępnych stacjach.

Ustawa z 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych nałożyła na samorządy obowiązek funkcjonowania wymaganej liczby punktów ładowania zlokalizowanych w ogólnodostępnych stacjach – w przypadku Częstochowy jest to 100 punktów ładowania.  Zgodnie z ustawą Operator Systemu Dystrybucyjnego tj. Tauron Dystrybucja wybudował w ramach mechanizmu interwencyjnego brakujące 90 punktów ładowania i nałożony obowiązek ustawowy został spełniony. Obecnie Miasto nie ma planów budowy ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Dalsza rozbudowa sieci ogólnodostępnych stacji ładowania jest możliwa przez prywatne podmioty po rozpoznaniu perspektywicznych potrzeb na zasadach komercyjnych. 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0165 seconds.