Z ostatniej chwili

Śniadania z przedsiębiorcami 2024 ruszyły

2024-01-16 11:03:09 informacje
img

Pierwsze w tym roku spotkanie cyklu – organizowanego przez Agencję Rozwoju Regionalnego – obracało się wokół dostępnych możliwości pozyskania dofinansowania dla pracodawców – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Początek roku to zawsze okres, w którym przedsiębiorcy szukają możliwości zdobycia dodatkowych funduszy. W tym roku odbywa się to w kontekście podwyższenia wynagrodzenia minimalnego w Polsce – do 4242 zł brutto (to około 20-procentowy wzrost w stosunku do poprzedniego roku).  
Spotkanie – zwyczajowo odbywające się w Częstochowskim Parku Przemysłowo-Technologicznym – koncentrowało się na tematyce wsparcia dla firm za pośrednictwem urzędów zatrudnienia. Stąd obecność dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy Piotra Urbaniaka i jego prezentacja poświęcona zarówno krajowym, jak i unijnym programom wsparcia oraz temu, w jakiej formule takie wsparcie może zostać do pracodawców skierowane, a co za tym idzie – jak może przełożyć się na zatrudnienie. Pozyskane środki mogą zostać bowiem spożytkowane np. na staże, prace interwencyjne czy doposażenie stanowiska pracy.
W pierwszym w 2024 r. „Śniadaniu z przedsiębiorcami” wziął udział prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Obecna była także kierująca miejskim Centrum Obsługi Inwestora Anna Tymoshenko, a ze strony organizatora – Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie SA – jej prezes Marcin Kozak.
 

Fot. Łukasz Kolewiński (UM) 

Page generated in 0.0177 seconds.