Z ostatniej chwili

Śmiertelne potrącenie – dwie kobiety nie żyją

2024-01-08 11:02:49 informacje
img

Częstochowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 3 stycznia po południu w Częstochowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 80-letni kierujący osobowym audi potrącił dwie osoby na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kobiety pomimo podjętej na miejscu zdarzenia reanimacji zmarły – informuje częstochowska Policja.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło po godz. 17.00 na ul. Legionów na wysokości ul. Hallera. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierujący osobowym audi Q7 80-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego, jadąc lewym pasem ruchu w kierunku miejscowości Srocko, wyprzedził bezpośrednio przed przejściem dla pieszych pojazd znajdujący się na prawym pasie ruchu, a następnie nie ustąpił pierwszeństwa pieszym znajdującym się na oznakowanym, oświetlonym przejściu dla pieszych, doprowadzając do ich potrącenia. Mimo prowadzonej reanimacji 33- i 45-latki nie udało się uratować. 80-letni kierujący audi został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wskazało, że był trzeźwy. Policjanci, pod nadzorem prokuratura wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.
W zimie szybko zapada zmrok. Często śliska nawierzchnia wydłuża drogę hamowania, a warunki na drodze utrudniają widoczność. Musimy pamiętać, że piesi stanowią jedną z najbardziej zagrożonych wypadkami grup uczestników ruchu drogowego. Często do zdarzeń z ich udziałem dochodzi właśnie na przejściach dla pieszych. Piesi, pamiętajcie, że kierowcy mogą was nie widzieć lub nie zdążyć odpowiednio szybko zareagować. Zawsze kierujcie się zasadą ograniczonego zaufania – apeluje Policja. Ma także apel do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie oznakowanych przejść.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.016 seconds.