Z ostatniej chwili

Smart City

2024-03-14 12:52:18 informacje
img

7 marca odbyło się Forum’24 „Kobieta Między Przestrzenią Prywatną a Publiczną”. Towarzyszyła mu VIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Science 2 Business” – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Wydarzenia stanowiły kontynuację cyklu konferencji „Smart City” organizowanych przez ZGM TBS Sp. z o.o. w Częstochowie we współpracy z Politechniką Częstochowską. Jest to jedna z inicjatyw podejmowanych w ramach społecznego inkubatora innowacji. W ramach Forum odbywają się spotkania, warsztaty i wykłady. W tym roku wiodącym zagadnieniem było zaakcentowanie rosnącej roli kobiet w życiu społecznym i gospodarczym, a także wyzwań związanych z ich powrotem na rynek pracy.

Podczas forum ogłoszono także  działalność Smart Green City Labu, który jest jednostką funkcjonującą w ramach Politechniki Częstochowskiej, a jego celem jest praca nad poprawą jakości życia mieszkańców. Wszystkiemu towarzyszyło „Miasteczko Zdrowia”, na terenie którego działały stoiska edukacyjne tworzone przez częstochowskie organizacje promujące profilaktykę przeciwnowotworową oraz zdrowy styl życia.

Patronat nad wydarzeniami objęli: prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz JM prof. dr hab. inż. Norbert Sczygiol, a także dziekan Wydziału Zarządzania PCz dr hab. inż. Iwona Otola oraz Komisja Nauk Organizacji i Zarządzania PAN Oddział Katowice.

Fot. Łukasz Kolewiński

Page generated in 0.016 seconds.