Z ostatniej chwili

Siódemka stała się szkołą partnerską FitSchoo

2024-03-25 10:53:59 informacje
img

Ogólnopolski program FitSchool zawitał do Częstochowy. Inauguracja odbyła się 20 marca w Szkole Podstawowej nr 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Platforma FitSchool jest częścią projektu Fundacji Medicover. Całość projektu finansowana jest ze źródeł fundatorów. Projekt FitSchool to narzędzie opracowane przez pediatrów i fizjoterapeutów dziecięcych w taki sposób, aby było bezpieczne i atrakcyjne dla uczniów.

Program został objęty patronatem Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jest narzędziem w całości bezpłatnym dla szkół i nauczycieli oraz samorządów chcących lokalnie wdrożyć Program, który zawiera odpowiednio zbalansowany zestaw ćwiczeń dopasowany indywidualnie do każdego.

Podczas spotkania w SP 7, na które został zaproszony prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, uczniowie zaprezentowali pokazowy trening. Gościem specjalnym był Jakub Jelonek, polski lekkoatleta specjalizujący się w chodzie sportowym. Koordynatorką projektów Fundacji Medicover jest Agnieszka Karasińska.

Fot. Łukasz Kolewiński / UM

Page generated in 0.0155 seconds.