Z ostatniej chwili

Sekret starych fotografii

2024-04-26 13:28:39 informacje
img

Nie masz planów na weekend majowy? To może warto wypożyczyć książkę, której akcja rozgrywa się w Żarkach na Jurze – w Żarkach. 

Autorka Małgorzata Lis w powieści pt. „Sekret starych fotografii” opowiada fikcyjną historię domu przy nieistniejącej w rzeczywistości ul. Kwiatowej w Żarkach. Czytając, poznajemy losy Magdy i Ireny. Są to zwyczajne dziewczyny, które dzieli kilkadziesiąt lat, a łączy jeden dom. Najważniejszy dla czytelników jest fakt, że opowieść jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.  

Na stronach powieści znajdziemy i wątki historii jurajskiego miasteczka Żarki, ale i miejsca, zabytki, które i dzisiaj są bardzo ważne w przestrzeni miasteczka. 

M. Lis ma już na swoim koncie klika tytułów.  Marzyła o napisaniu powieści z historią w tle. Była kilka lat temu w Żarkach turystycznie. Miasteczko, historia, usłyszane i przeczytane opowieści  tak zapadły jej w pamięć, że wybór padł właśnie na Żarki. 

„Sekret starych fotografii” opublikowało Wydawnictwo Emocje. Jego redaktorzy opisują książkę tak:  „to opowieść o miłości i okrucieństwie, przyjaźni i podziałach, wierności i zdradzie, nowym życiu i o śmierci. To pełna emocji, słodko-gorzka historia współczesna, która niewidzialną nicią wspomnień łączy się z wydarzeniami sprzed ponad osiemdziesięciu lat. Pozornie odległymi, choć tak naprawdę bardzo bliskimi…”. 

Książka do wypożyczenia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żarkach. 

Page generated in 0.0194 seconds.