Z ostatniej chwili

SP 1 stawia na profilaktykę

2024-02-26 11:13:54 informacje
img

„Zło dobrem zwyciężaj” – pod takim hasłem 21 lutego Szkoła Podstawowa nr 1 przeprowadziła warsztaty, w których wzięli udział także uczniowie z innych częstochowskich szkół - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Uczennice i uczniowie wysłuchali występu muzyka Krzysztofa Niedźwieckiego, który w oryginalny sposób poruszył kwestie profilaktyki uzależnień i wspólnie z młodzieżą zastanawiał się nad problemami, z którymi muszą się zmagać na co dzień – hejtem i osamotnieniem. Podczas rozmów poruszono kwestię depresji, która dotyka również młode osoby. Artyście udało się nawet zachęcić nastolatków do wspólnego śpiewu, a same warsztaty spotkały się z bardzo pozytywnym odzewem. Wzięło w nich udział ponad 200 uczniów ze szkół: SP 1, SP 12, SP 31, SP 41, SP 42, SP 48, SP 50 i ZS-P 1.

Do akcji przyłączyły się także częstochowskie licea. Krzysztof Niedźwiecki wystąpił tego samego dnia w „Sienkiewiczu”. Na wydarzeniach obecny był zastępca prezydenta miasta Ryszard Stefaniak i naczelnik Wydziału Edukacji Rafał Piotrowski.

Warsztaty są elementem programu profilaktyki uzależnień realizowanego z inicjatywy Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy.

Na zdjęciu: Krzysztof Niedźwiecki podczas występu w ramach warsztatów dotyczących profilaktyki uzależnień

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0162 seconds.