Z ostatniej chwili

Ruszył sezon na fontanny miejskie

2024-05-06 13:12:09 informacje
img

Od 1 maja na terenie miasta zaczęły działać fontanny. Uruchomiono również tężnię solankową na Promenadzie Niemena – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Sezon wiosenno-letni rozwinął się już w pełni, a dobra pogoda sprzyja spacerom i spędzaniu czasu na zewnątrz. A to z pewnością umilą fontanny, które będą działać codziennie między godz. 8.00 a 22.00.

Fontanny są zlokalizowane na Skwerze Solidarności, Placu Orląt Lwowskich, w parku osiedlowym na Parkitce – Pasaż Stasieckiego, w Parku Staszica, przed Urzędem Miasta przy ul. Waszyngtona 5, w III Alei NMP - „Dziewczynka z gołębiami’’ i „Amonit’’, fontanna na placu Louisa Armstronga przy filharmonii i fontanna na Starym Rynku. Uruchomiona została też tężnia solankowa na Promenadzie Czesława Niemena. Solanka w niej zawarta wytwarza korzystny dla organizmu aerozol bogaty w mikroelementy, zalecany m.in. w profilaktyce schorzeń górnych dróg oddechowych. 

Oprócz tego aktywne są już także zdroje wodne: przez całą długość alei NMP, przy zieleńcu przy alei Armii Krajowej 66, na Promenadzie Niemena, na placu Orląt Lwowskich, w Parkach Staszica i 3 Maja oraz na Starym Rynku. 

Fot. Grzegorz Skowronek (UM)

Page generated in 0.0168 seconds.