Z ostatniej chwili

Rusza nabór do konkursów Premiery i Debiuty 61. KFPP w Opolu

2024-03-06 16:33:53 informacje
img

Wielkimi krokami zbliża się 61. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Telewizja Polska ogłasza nabór do konkursów Premiery i Debiuty, który startuje 5 marca - poinformwał Urząd Miasta w Opolu.
Regulaminy i formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie https://festiwalopole.tvp.pl/. Tegoroczny Festiwal w Opolu odbędzie się od 31 maja do 2 czerwca.
Konkursy i koncerty w ramach wydarzenia to szansa na pokazanie się szerszej publiczności i zaistnienie na polskiej scenie muzycznej. To także niepowtarzalna okazja dla debiutujących i początkujących twórców do zdobycia cennych nagród i zaśpiewania dla licznej widowni w Opolu i przed telewizorami.
* Premiery – 61. KFPP w Opolu
Konkurs w ramach koncertu Premiery odbędzie się 31 maja 2024 r. Przedmiotem eliminacji jest wyłonienie najlepszych polskich premierowych piosenek spośród tych, które zostaną zaprezentowane w konkursie. W trakcie koncertu wybranych zostanie dwóch laureatów:
- jeden wytypowany przez telewidzów głosujących poprzez SMS-y,
- jeden wyłoniony przez jury powołane przez Telewizję Polską S.A. w likwidacji.
Swój udział można zgłosić, wypełniając formularz online na stronie internetowej dostępny od 5.03.2024 od godz. 18.00 do 14.04.2024 do godz. 23.00. Informacja o zakwalifikowaniu utworów do konkursu opublikowana zostanie na stronie festiwalu do 29.04.2024 r.
Spośród nadesłanych zgłoszeń ostatecznego wyboru utworów do koncertu konkursowego w liczbie nie większej niż dziesięć dokona Rada Artystyczna powołana przez Telewizję Polską S.A. w likwidacji i Miasto Opole. W konkursie Premiery weźmie też udział zwycięzca 14. edycji programu „The Voice of Poland”.
* Debiuty – 61. KFPP w Opolu
Konkurs w ramach koncertu Debiuty odbędzie się 31 maja 2024 r.
Przedmiotem selekcji jest wyłonienie dwóch równorzędnych finalistów:
- laureata Nagrody im. Anny Jantar wybranego przez jury konkursu – nagroda będzie przyznawana przez Miasto Opole,
- laureata nagrody widzów wytypowanego w drodze głosowania widzów – nagroda będzie przyznawana przez Telewizję Polską S.A. w likwidacji.
Nabór kandydatów odbywa się na podstawie formularza online dostępnego na stronie internetowej od 5.03.2024 od godz. 18.00 do 24.03.2024 do godz. 23.00. Informacja o zakwalifikowaniu uczestników opublikowana zostanie na stronie festiwalu do 29.04.2024 r.
Spośród nadesłanych zgłoszeń Rada Artystyczna powołana przez Telewizję Polską S.A. w likwidacji i Miasto Opole wybierze maksymalnie siedmiu wykonawców, którzy wezmą udział w koncercie Debiuty.
W części konkursowej koncertu Debiuty wystąpi również dodatkowo troje wykonawców, w tym:
- jeden wytypowany przez Miasto Opole,
- dwóch wybranych w audycji Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji – „Szansa na Sukces. Opole 2024”.

Fot. Sławomir Mielnik / Urząd Miasta Opola

Page generated in 0.0156 seconds.