Z ostatniej chwili

Rolnicy będą jutro protestowali również w Częstochowie

2024-02-19 13:19:01 informacje
img

Rolnicy będą jutro protestowali również w Częstochowie

W ramach Ogólnopolskiego Strajku Rolniczego protestujący planują przejazd ciągnikami rolniczymi przez nasze miasto. Ruch w kilku miejscach może być sparaliżowany – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

We wtorek 20 lutego w wielu rejonach Polski wystąpią poważne utrudnienia w ruchu ze względu na trwający protest rolników. Akcja protestacyjna dotrze również do Częstochowy i będzie polegać na spowolnieniu ruchu komunikacyjnego maszynami rolniczymi.

Zgodnie z informacjami przesłanymi do Urzędu Miasta rolnicy planują wjechać do Częstochowy w godzinach dopołudniowych drogami DK 43 (od strony Kłobucka), DW 494 (od strony Wręczycy Wielkiej), DW 786 (od strony Mstowa), DW 483 (od strony Mykanowa) i DK 91 (od strony Rędzin). Protestujący nie zgłosili zamiarów blokady autostrady A1. Jak wynika z zapowiedzi, po wjeździe do miasta rolnicy będą kierować się drogami w stronę placówki Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul Sobieskiego 7. Miasto nie otrzymało żadnych zgłoszeń dotyczących planowanych zgromadzeń w ramach zapowiadanego protestu.

Zakończenie akcji protestacyjnej planowane jest około godz. 18.00.

Page generated in 0.0166 seconds.