Z ostatniej chwili

Rok z „Alchemikiem”

2024-03-15 23:52:06 informacje
img

Był 18 marca 2023 roku. Sobota. Ludzi spacerujących wtedy aleją Najświętszej Marii Panny w Częstochowie pogoda specjalnie nie rozpieszczała. A osoby, które wówczas postanowiły wejść na podwórko kamienicy pod numerem 29 tych częstochowskich alei, czekało duże zaskoczenie. Dwa dni później nasza redakcja zamieściła tekst: „Magia w pubie”.
Tamtej marcowej soboty na parterze prawej oficyny rozpoczął działalność pub „Alchemik”. To już rok, jak jego założyciele Patrycja Klama i Jacek Duś robią wszystko, aby co rusz zaskakiwać konsumentów smacznymi i różnorodnymi potrawami. Ilością smaków kraftowych piw. Artyzmem podania drinków, cocktaili i szotów. Aromatycznymi herbatami, kawami. Ten rok działalności to wiele towarzyskich spotkań, świętowania urodzin i imienin. Ogródek tuż przed lokalem ma chroniące od deszczu zadaszenie. A od jesieni ubiegłego roku został zabezpieczony dodatkowo przed chłodem i zacinającym deszczem. Miniony rok to blisko tysiąc obserwujących Fanpage lokalu na Facebooku oraz prawie osiemset polubień lokalu. Dziesiątki zameldowań konsumentów zadowolonych z obsługi w „Alchemiku”.
A jak pierwszy rok pracy widzi właściciel? Czy miał chwilę zwątpienia?
- Nie zdarzyło się to nigdy – odpowiada Jacek Duś. - Otwierając pub, zdawaliśmy sobie sprawę, że jest to proces długoterminowy w pozyskaniu zaufania gości. Z biegiem czasu stajemy się coraz bardziej popularni, co dodaje nam tylko motywacji do dalszego działania i poprowadzenia pubu na najwyższym poziomie.
Obchody jubileuszu pierwszego roku działalności pubu „Alchemik” zaplanowano na najbliższą sobotę, 16 marca. Właściciele i pracownicy lokalu zapowiadają smakowite atrakcje i inne niespodzianki. Start o godzinie 16.00. Dobrze jest zarezerwować wcześniej stolik. Telefon: 796 157 621.
Redakcja „Zdrowej Częstochowy” życzy właścicielom i pracownikom „Alchemika” kolejnych lat działalności, zadowolonych klientów i notorycznego braku wolnych miejsc przy stolikach.
Tekst: Waldemar Jabłczyński
Zdjęcie: pub „Alchemik”
P.S.: Na zdjęciu Patrycja Klama i Jacek Duś

Page generated in 0.0178 seconds.