Z ostatniej chwili

Respirator transportowy, Holtery EKG i Holtery ciśnieniowe dotarły już do Szpitala

2024-06-06 13:19:38 informacje
img

– W ostatnim czasie pojawiło się w naszym Szpitalu sporo nowych inwestycji. Teraz zostały zakupione kolejne nowe urządzenia: Respirator transportowy, który trafił do Izby Przyjęć przy ul. PCK 7, cztery Holtery EKG oraz Holtery ciśnieniowe do Oddziału Kardiologii – informuje Łukasz Majewski,  rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. 

1) Respirator transportowy to najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie wykorzystywane na SOR oraz Izbie Przyjęć. Respirator, nazywany inaczej sztucznym płucem, to urządzenie wspomagające albo całkowicie przejmujące proces oddychania pacjenta. Bardzo precyzyjnie podaje pacjentowi właściwą mieszankę powietrza, co wymusza proces oddychania. Działanie respiratora opiera się na wytwarzaniu dodatniego ciśnienia w płucach. 

2) Holter EKG pozwala dokonać pomiaru pracy najbardziej obciążonego organu naszego ciała – serca. Tradycyjne badanie EKG trwa kilka minut i odbywa się w pozycji leżącej. Badanie holterem EKG odbywa się całą dobę (lub dłużej) i możliwe jest zarejestrowane pełnego obrazu pracy serca w „naturalnych warunkach”: w czasie spoczynku, aktywności, pracy, sportu, spożywania posiłków. 

3) Holter ciśnieniowy to metoda nieinwazyjnego, dobowego monitorowania ciśnienia krwi tętniczej. Dzięki wykonywanym w regularnych odstępach czasu pomiarom, pozwala na precyzyjną diagnostykę i kontrolę leczenia chorób układu krążenia, przede wszystkim nadciśnienia tętniczego.

Urządzenia zostały zakupione z udziałem finansowym Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń na Życie Spółka Akcyjna w wysokości 100.000,00 zł. plus środki własne Szpitala w wysokości 25.172,00 zł.

Page generated in 0.0156 seconds.