Z ostatniej chwili

Remonty w szkołach: centralne ogrzewanie, sanitariaty…

2024-02-28 11:10:06 informacje
img

Nowoczesne instalacje c.o. zostaną założone w budynkach SP nr 7 oraz dwóch miejskich przedszkoli – nr 7 i 8. W SP nr 16 lifting przejdą sanitariaty. Miasto jest już po przetargach na te inwestycje – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Szkołę Podstawową nr 16 przy ul. Ułańskiej czeka przebudowa sanitariatów. Roboty budowlane będą dotyczyć dwóch sanitariatów na parterze i dwóch na I piętrze. Jeden z nich zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W zakres prac wejdzie też wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnych i oświetlenia. Pomieszczenia mają być przebudowywane w takich porach, aby nie było to szczególnie uciążliwe dla szkoły.
W postępowaniu przetargowym najkorzystniejszą ofertę złożyła częstochowska firma Fargo Invest Sp z o.o.  Ryczałtowy koszt robót brutto to 388 tys. zł. Wykonawca zaczyna prace już w tym tygodniu i na ich ukończenie będzie miał cztery miesiące.  
Aż trzy placówki oświatowe przejdą w najbliższym czasie wymianę instalacji centralnego ogrzewania. Chodzi o Szkołę Podstawowej nr 7 przy ul. Zamenhofa, Miejskie Przedszkole nr 7 przy ul. Mireckiego oraz  Miejskie Przedszkole nr 8 przy al. Wojska Polskiego.
Zakres inwestycji obejmie demontaż żeliwnych grzejników i obecnej instalacji, wykonanie nowej (stalowej) oraz zamontowanie płytowych grzejników stalowych z zaworami termostatycznymi.  
Pracami w budynku Szkoły Podstawowej nr 7 zajmie się częstochowska firma Instalatorstwo Sanitarne C.O. i Gaz Zbigniew Grabowski – ryczałtowy koszt brutto to ponad 331 tys. zł. Natomiast w Miejskim Przedszkolu nr 7 oraz Miejskim Przedszkolu nr 8 roboty zostaną powierzone firmie Eko-technologie.com sp. z o.o. Koszt prac w MP nr 7 to ponad 214 tys. zł brutto, a w MP nr 8 –  ponad 195 tys. zł.
Rozpoczęcie inwestycji we wszystkich trzech placówkach zaplanowano z końcem obecnego okresu grzewczego – prawdopodobnie będzie to sam początek maja. Odbiór gotowych robót – po pięciu miesiącach.

Na zdjęciu: wyremontowane sanitariaty w Szkole Podstawowej nr 24, oddane do użytku pod koniec 2021 r.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta 

Page generated in 0.0163 seconds.