Z ostatniej chwili

Rekord w remontach

2024-04-17 11:47:58 informacje
img

ZGM TBS zapowiada rekordowy rok. Aż 150 wolnych lokali komunalnych zostanie wyremontowanych i oddanych mieszkańcom. Miasto przeznaczyło na ten cel 4,5 mln zł – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS sp. z o.o. w Częstochowie nie tylko buduje nowe budynki w systemie TBS, ale także remontuje starsze lokale w zasobie komunalnym miasta. Do połowy kwietnia oddano już 32 wyremontowane lokale, 21 jest w trakcie prac wykończeniowych, a 27 mieszkań pozostaje w toku postępowania przetargowego na prace remontowe.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w tym roku gruntowny remont przejdzie aż 150 opustoszałych lokali komunalnych.

- To absolutny rekord pod względem liczby wyremontowanych lokali. W sumie w ciągu ostatniej dekady wyremontowaliśmy blisko 1000 wolnych lokali. Takie tempo prac jest gwarantem dla wielu rodzin, które oczekują na mieszkanie - mówi Paweł Konieczny, prezes zarządu ZGM TBS sp. z o.o. w Częstochowie

Lokale o metrażach od 35 do nawet 50 m kw., które z różnych przyczyn zostają puste, przechodzą gruntowne remonty. W pierwszej kolejności wymieniane są w nich przestarzałe instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna i gazowa. W późniejszym etapie fachowcy wymieniają stolarkę okienną, podłogę oraz drzwi. Mieszkania są tynkowane i malowane. W niektórych z nich po pracach wykończeniowych przychodzi czas na tzw. biały montaż. Część mieszkań zyskuje również nowe piecyki gazowe. Każdy lokal przechodzi odbiór techniczny pod względem instalacyjnym i budowlanym.

Następnie wyremontowane lokale przekazywane są do Biura Gospodarki Lokalowej i Komunalnej Urzędu Miasta Częstochowy.  W toku postępowania zostają zasiedlone przez najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0174 seconds.