Z ostatniej chwili

Regionalni pracodawcy spotkali się jak co roku

2023-12-28 14:28:51 informacje
img

Tuż przed świętami swoje doroczne spotkanie zorganizowała Regionalna Organizacja Pracodawców. Obecna była na nim silna reprezentacja samorządowców – wśród nich prezydent Częstochowy - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Spotkanie Regionalnej Organizacji Pracodawców (ROP) w Częstochowie odbyło się 21 grudnia w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Jak zwykle obecni byli nie tylko członkowie i członkinie ROP – z prezesem zarządu Dariuszem Jadczykiem, ale i wspierający organizację sympatycy.
Była mowa o oczekiwaniach środowiska związanych z nadchodzącym rokiem, ale i – za sprawą obecnych na spotkaniu samorządowców różnych szczebli – o kwestiach dotyczących otoczenia, w którym funkcjonują przedsiębiorcy. Mówiono zatem m.in. o uchwalonym przed świętami budżecie województwa śląskiego, funduszach europejskich, wyzwaniach transformacji energetycznej czy rewolucji technologicznej.
W programie spotkania znalazła się także dyskusja m.in. o kobietach w gospodarce, a także roli, jaką spełniają w niej osoby z niepełnosprawnościami. Wręczono także przyznawane przez kapitułę ROP nagrody – w tym za osiągnięcia na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i gospodarki w mieście i regionie.
Wśród gości ze strony samorządowej znalazł się m.in. prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Z zaproszenia skorzystali także m.in. starosta powiatu częstochowskiego Krzysztof Smela, członek zarządu województwa Grzegorz Boski czy wiceprzewodniczący sejmiku śląskiego Stanisław Gmitruk. Środowisko naukowe reprezentowali goście z Politechniki Częstochowskiej i Uniwersytetu Jana Długosza.
Regionalna Organizacja Pracodawców w Częstochowie zrzesza kilkudziesięciu prywatnych pracodawców z miasta i dawnego województwa częstochowskiego. Jest niezależna od administracji państwowej, lokalnego samorządu i innych podmiotów; ma za to bliskie związki z Konfederacją Lewiatan. Skupia się na reprezentowaniu interesów swoich członków wobec administracji publicznej czy związków zawodowych. Organizuje także szkolenia dla przedsiębiorców.
Fot. Łukasz Kolewiński (UM)

Page generated in 0.0214 seconds.