Z ostatniej chwili

Przejęli „lewy towar”

2024-01-16 10:53:50 informacje
img

Częstochowscy kryminalni zwalczający przestępczość gospodarczą przejęli prawie 191 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Nielegalny towar przechowywany był na terenie jednej z posesji w gminie Gidle, woj. łódzkie. Zatrzymana do sprawy 59-letnia kobieta usłyszała już zarzut przechowywania papierosów bez polskich znaków akcyzy – informuje częstochowska Policja.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wpadli na trop 59-latki, która według ich informacji miała posiadać dużą ilość nielegalnych wyrobów tytoniowych. Podczas przeszukania posesji śledczy znaleźli w pomieszczeniach gospodarczych ponad 191 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar został przejęty i zabezpieczony przez częstochowskich policjantów. Właścicielka „lewego towaru” została zatrzymana, a następnie usłyszała zarzut.
Wartość uszczuplenia należności podatkowych na rzecz Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oszacowano na ponad 200 tys. zł. Kobiecie grozi wysoka grzywna i do 3 lat więzienia. O jej dalszym losie zdecyduje sąd.

Fot. Materały Policji

Page generated in 0.0175 seconds.