Z ostatniej chwili

Projektowali bolid Politechniki

2024-01-16 12:35:48 informacje
img

Na niecodzienny pomysł promocyjny zdecydowała się Politechnika Częstochowska, proponując ogólnopolski konkurs na... zaprojektowanie bolidu uczelni. 

Udział w konkursie był bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa było wykonanie i dostarczenie projektu pojazdu/bolidu w formie elektronicznej. Termin na zmierzenie się z zadaniem upłynął 31 grudnia. Wyniki ogłoszono w poniedziałek stycznia podczas noworocznego spotkania władz uczelni z mediami.

W Konkursie mogły wziąć udział tylko prace, które nie były odzwierciedleniem istniejących bolidów oraz nie brały udziału w innych konkursach. Projekty konkursowe musiały być wykonane za pomocą dowolnej techniki grafiki komputerowej. Kryteria oceny projektu stanowiły: pomysłowość oraz kreatywność, nawiązanie do działalności Uczelni, walory artystyczne pracy (kompozycja, gama kolorystyczna zgodna z nową identyfikacją wizualną Uczelni), oryginalność, łatwość zapamiętywania i rozpoznawania bolidu, estetyka wykonania.

Do Działu Promocji wpłynęło 12 prac konkursowych. Komisja Konkursowa, w skład której weszli pracownicy Uczelni: dr hab. inż. Marek Warzecha, prof. PCz (prorektor ds. rozwoju PCz), dr hab. inż. Marek Lis, prof. PCz (dziekan Wydziału Elektrycznego), dr hab. inż. Adam Jakubas, prof. PCz, (kierownik Centrum Transferu Technologii PCz), dr hab. inż. Dawid Cekus, prof. PCz,  dr hab. inż. Janusz Bobulski, prof. PCz (Zespół roboczy do opracowania projektu budowy koncepcyjnego pojazdu PCz Racing Team) oraz dr inż. Kamila Sobczak (kierownik Działu Promocji), stwierdziła, że wszystkie projekty okazały się niezwykle interesujące, a wybór zwycięzcy był naprawdę trudny. Po burzliwych naradach wyłoniła zwycięzców – informuje dr inż. Katarzyna Brendzel, rzecznik prasowy Politechniki Częstochowskiej.

Komisja Konkursowa przyznała trzy nagrody. Otrzymali je:

- I miejsce (3000 zł brutto) – Bartosz Gradzik z Radostkowa k. Częstochowy (sponsor nagrody: Exact Systems),

- II miejsce (1500 zł brutto) - Kacper Grodzki z Popowa (sponsor nagrody: Lighthief),

- III miejsce (1000 zł brutto) - Michał Rudecki z Częstochowy (sponsor nagrody: DOMBUD Materiały Budowlane).

Można powiedzieć, że pomysł jest doskonały. Uczelni pozwala bowiem zwrócić uwagę na siebie, ale i trafia do zainteresowanych techniką, co na pewno buduje dobre kontakty z naszą Politechniką. A przy okazji staje się pierwszym krokiem do budowy prawdziwego bolidu na podstawie projektu w przyszłości.

Page generated in 0.0167 seconds.