Z ostatniej chwili

Progres Projekt 42-200 mistrzem Amatorskiej Ligi Siatkówki

2024-04-23 11:03:54 informacje
img

W ubiegły piątek odbyły się w Hali Sportowo-Widowiskowej „Polonia” ostatnie, decydujące  spotkania ALS w sezonie 2023/2024 - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W spotkaniu o trzecie miejsce CS PSP dopełniła formalności, pokonała VB Ecoport 2:0 i sezon zakończyła z brązowym medalem.

W wielkim finale kwestia mistrzowskiego tytułu rozstrzygnęła się już w pierwszym secie. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu finałowym Progres Projekt pokonał Majkon Mykanów 2:0 i w drugim pojedynku wygranie jednego seta gwarantowało Projektowi złote medale. Mobilizacja i dobra dyspozycja tego dnia przyniosły upragniony efekt, bo po zwycięstwie w pierwszej partii 25:19 zawodnicy Progresu Projekt odtańczyć już mogli na środku boiska zdobyte mistrzostwo.

W dalszej części spotkania na parkiecie pojawili się zawodnicy rezerwowi aktualnego już mistrza i ostatecznie ostatni pojedynek sezonu 2023/2024 zakończył się zwycięstwem Mykanowa w stosunku 2:1.

Po spotkaniu finałowym odbyła się ceremonia podsumowująca rozgrywki. Najlepsze drużyny całego sezonu otrzymały z rąk prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka oraz Marcina Świtały – zastępcy dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie pamiątkowe puchary oraz okolicznościowe medale. Pozostałe drużyny otrzymały podziękowania za udział w rozgrywkach. Nagrodzony został również MVP sezonu, którym został Patryk Ligocki (Majkon Jedność Mykanów).

 

Klasyfikacja końcowa Amatorskiej Ligi Siatkówki – sezon 2023/2024

1. Progres Projekt 42-200

2. Majkon Jedność Mykanów

3. CS PSP

4. VB Ecoport Team

5. Gmina Konopiska

6. Prez-Met Kamienica Polska

7. Grom Poczesna

8. Alfa Volley

9. Eco Team AZS Częstochowa

Page generated in 0.0175 seconds.