Z ostatniej chwili

Prezydenckie nagrody dla młodych najzdolniejszych

2024-06-12 11:23:12 informacje
img

Tym razem to łącznie 63 nagrody, w tym 31 dla uczniów szkół podstawowych, 29 – ponadpodstawowych oraz 3 – technicznych – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
W tym roku wpłynęły łącznie 94 wnioski o nagrodę będącą formą pomocy materialnej dla najzdolniejszych uczennic i uczniów częstochowskich szkół – takich, których zainteresowania wykraczają poza ramy szkolnego programu. To młodzi ludzie mogący się poszczycić znaczącymi osiągnięciami, szczególnie jako laureaci konkursów interdyscyplinarnych, przedmiotowych czy olimpiad. Postanowiono przyznać 63 nagrody. W tegorocznej edycji konkursu ich wysokość wahała się od 700 do 1500 zł, a łączna ich wartość wyniosła 57.200 zł.
Podczas uroczystości w Miejskim Domu Kultury 10 czerwca laureatkom i laureatom gratulował prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, któremu towarzyszyli przewodniczący Rady Miasta Łukasz Banaś, jej wiceprzewodnicząca Monika Pohorecka, a także przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Dariusz Kapinos.
Na uroczystości świetnie zaprezentował się na scenie zespół Mick Art Group – grupa musicalowa działająca przy V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza pod kierunkiem anglistki Dominiki Tomeckiej.

LISTA LAUREATÓW NAGRODY PREZYDENTA MIASTA CZĘSTOCHOWY DLA UCZNIÓW SZCZEGÓLNIE UZDOLNIONYCH – 2024


SZKOŁY PODSTAWOWE
1. Michał Bogacz – SP nr 1 im. Zdobywców Przestworzy
2. Natan Woźniak – SP nr 12 im. Bolesława Chrobrego
3. Tobiasz Myszkiewicz – SP nr 24 i. Jana Marcina Szancera
4. Pascal Zamusiak – SP nr 29 im. Królowej Jadwigi
5. Szymon Bartczuk – SP nr 31 im. Orła Białego
6. Wiktor Czołgosz – SP nr 31 im. Orła Białego
7. Zofia Ogrodniczak – SP nr 31 im. Orła Białego
8. Marta Woźniak – SP nr 31 im. Orła Białego
9. Gabriela Raducha – SP nr 38 im. Ludwika Zamenhofa
10. Mirella Stuła – SP nr 38 im. Ludwika Zamenhofa
11. Liliana Sadowska – SP nr 42 im. Jana Brzechwy
12. Jacek Świerczyński – SP nr 42 im. Jana Brzechwy
13. Jakub Sitak – SP nr 48 im. Armii Krajowej
14. Jakub Jaworski – SP nr 49 im. Janusza Kusocińskiego
15. Bartosz Chlebowski – SP nr 50 im. gen. Władysława Sikorskiego
16. Maksymilian Kręciwilk – SP nr 52 im. Małego Powstańca
17. Tytus Cieślak – SP nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie
18. Anna Skowronek – SP nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie
19. Wojciech Zarychta – SP nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie
20. Natalia Bekus – SP nr 51 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4
21. Klara Kiczka – Publiczna SP im. Matki Zofii Szulc Sióstr Zmartwychwstanek
22. Milena Majewska – Publiczna SP im. Matki Zofii Szulc Sióstr Zmartwychwstanek
23. Małgorzata Pojda – Publiczna SP im. Matki Zofii Szulc Sióstr Zmartwychwstanek
24. Nadia Śliwińska – Publiczna SP im. Matki Zofii Szulc Sióstr Zmartwychwstanek
25. Bartłomiej Lewke – Prywatna SP „Sokrates’’
26. Jan Opoka – Prywatna SP „Sokrates’’
27. Dominik Bartosik – Prywatna SP Akademia Soward
28. Nadia Bulica – Prywatna SP Akademia Soward
29. Jakub Gruber – Prywatna SP Akademia Soward
30. Jawor Podpłomyk – Społeczna Językowa SP nr 1 STO
31. Antonina Zwolińska – Prywatna Lingwistyczna SP

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE
1. Adam Bożek – I LO im. Juliusza Słowackiego
2. Michał Garus – I LO im. Juliusza Słowackiego
3. Kamila Gniecioszek – I LO im. Juliusza Słowackiego
4. Lena Gruca – I LO im. Juliusza Słowackiego
5. Bartosz Kołdon – I LO im. Juliusza Słowackiego
6. Nina Krawczyk – I LO im. Juliusza Słowackiego
7. Kaja Małolepsza – I LO im. Juliusza Słowackiego
8. Jan Mroczek – I LO im. Juliusza Słowackiego
9. Michalina Pawlik – I LO im. Juliusza Słowackiego
10. Dominika Socha – I LO im. Juliusza Słowackiego
11. Emilia Staniec – I LO im. Juliusza Słowackiego
12. Stanisław Stępień – I LO im. Juliusza Słowackiego
13. Katarzyna Turek – I LO im. Juliusza Słowackiego
14. Barbara Tyrała – I LO im. Juliusza Słowackiego
15. Barbara Waryś – I LO im. Juliusza Słowackiego
16. Szymon Całko – II LO im. Romualda Traugutta
17. Hubert Grądecki – II LO im. Romualda Traugutta
18. Anna Wróbel – II LO im. Romualda Traugutta
19. Mikołaj Makles – III LO im. dr Władysława Biegańskiego
20. Marta Koźmińczuk – IV LO im. Henryka Sienkiewicza
21. Zuzanna Rydzowska – IV LO im. Henryka Sienkiewicza
22. Kamil Jagieła – VII LO im. Mikołaja Kopernika
23. Kacper Knysak – VII LO im. Mikołaja Kopernika
24. Eliza Barbiaux – IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
25. Emma Barbiaux - IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
26. Oskar Brodziak – IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
27. Szymon Nowak – IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
28. Oliwia Olczyk – IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
29. Ewa Ścibska –  IX LO im. Cypriana Kamila Norwida


SZKOŁY TECHNICZNE I BRANŻOWE
1. Anna Kot – Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych
2. Arkadiusz Baradziej – Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Władysława Sikorskiego
3. Dawid Kaczmarzyk – Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Władysława Sikorskiego

Fot. Grzegorz Skowronek / UM 

Page generated in 0.016 seconds.