Z ostatniej chwili

Poznawali miejski monitoring

2024-01-29 12:17:34 informacje
img

Centrum miejskiego monitoringu wizyjnego w Straży Miejskiej zwiedzili uczniowie Zespołu Szkół im. J. Kochanowskiego - informuje częstochowska Straż Miejska.

Przez trzy dni na prelekcjach zapoznali się z pracą w Straży Miejskiej, a także zwiedzili centrum miejskiego monitoringu wizyjnego miasta Częstochowy.

Prelekcje dla 80 gości składały się z części teoretycznej i praktycznej. Uczennice i uczniowie na początku wysłuchali teorii i statystyk dotyczących miejskiego monitoringu Częstochowy. Dowiedzieli się, że miejskie kamery dbają o bezpieczeństwo oraz zachowanie spokoju i porządku publicznego mieszkanek i mieszkańców miasta już od 15 lat. Przez ten czas pracownicy cywilni częstochowskiej Straży Miejskiej ujawnili około 36.000 zdarzeń, które zakończyły się interwencją służb, w tym zdecydowanej większości Straży Miejskiej.

Były też pokazowe filmiki, a także test na spostrzegawczość. Uczniowie dowiedzieli się też, że zapisy z monitoringu są przekazywane tylko Policji, dla potrzeb Prokuratury i dla potrzeb Sądu. Nagrań nie udostępnia się osobom prywatnym.

Po części teoretycznej goście z ZS im. Kochanowskiego mogli zwiedzić centrum miejskiego monitoringu i zobaczyć na ekranach, jak wyglądają monitorowane miejsca Częstochowy.

Uczennice i uczniowie „Kochanowskiego” w swoim programie nauczania mają elementy bezpieczeństwa. Dlatego wizyta w Straży Miejskiej i zapoznanie się z funkcjonowaniem miejskiego monitoringu wizyjnego Częstochowy z pewnością podniesie ich wiedzę na temat zapewnienia bezpieczeństwa w mieście.

Page generated in 0.0168 seconds.