Z ostatniej chwili

Pobiegnie, by pomóc potrzebującym

2024-03-01 11:38:48 informacje
img

Jola Ketterer, Polka, która na co dzień mieszka w mieście partnerskim Częstochowy, niemieckim Pforzheim, 8 marca rozpocznie swój 100-dniowy bieg przez USA – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Mimo że mieszka od ponad 30 lat w Niemczech, czuje się Polką i w trakcie swojego biegu będzie niosła trzy flagi: polską, niemiecką i amerykańską.

Jola chce przebiec przez USA z Los Angeles do Nowego Jorku w 100 dni. Kieruje nią miłość do natury, zainteresowanie ludźmi i innymi kulturami oraz wolność, jaką daje jej bieganie. To ambitne przedsięwzięcie będzie dla niej wyzwaniem nie tylko fizycznym, ale i mentalnym. Będzie pierwszą Polką, która w ten sposób przemierzy USA!

Swoje marzenie realizuje z myślą o innych. Korzystając ze wsparcia sponsorów, będzie zbierać pieniądze na szczytny cel: sprzeciw wobec dziecięcych małżeństw, które są zawierane przede wszystkim z niepełnoletnimi dziewczynkami. Na całym świecie 21% nieletnich dziewczynek staje się małżonkami, często wbrew swojej woli.

Jola Ketterer ma 55 lat i wychowała się w Polsce, pochodzi z Pabianic, jest mężatką, mamą trójki dzieci i jako entuzjastyczna biegaczka zamieniła swoje hobby w zawód. Jako niezależna trenerka biegania wspiera ludzi w osiągnięciu ich wyznaczonych celów. Do jej sukcesów należą m.in. 5-krotne uczestnictwo w Trans Alpine Run, najtrudniejszym biegu górskim w Europie, dwukrotnie 3. miejsce (2018 i 2022), obiegnięcie Jeziora Bodeńskiego w 6 dni (2022), Bella Italia, Szlaki Terra-Vertica w 5 dni 110 km 7500 m różnicy wysokości, ponad 100 biegów szosowych na różnych dystansach i niezliczone samotne biegi górskie przez Alpy.

Jola szuka jeszcze sponsorów i ma nadzieję, że zainspiruje do śledzenia jej wyczynu w mediach. Każdy może przyczynić się do jej sukcesu, wpłacając symboliczną złotówkę. Dystans 5200 km podzielony jest na około 50-kilometrowe etapy i każdy może wesprzeć ją, sponsorując jeden bądź kilka etapów wpłacając 1 euro za przebiegnięty kilometr. Na jej stronie internetowej można śledzić wysokość wpłat.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0164 seconds.