Z ostatniej chwili

Piątka jak złoto

2024-01-04 11:58:42 informacje
img

Niezmiennie co roku w styczniu miejskie kino studyjne zaprasza do głosowania na najlepsze, czyli „złote”, filmy ze swojego zeszłorocznego repertuaru. Za aktywność są nagrody – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Na filmy, które najgłębiej wwierciły nam się w pamięć, najbardziej urzekły, najsilniej wzruszyły albo w budujący sposób wyprowadziły nas z równowagi, głosujemy online, wypełniając do końca stycznia formularz na stronie miejskiego kina studyjnego OKF ,,Iluzja”.
Pięć produkcji, które zdobędą najwięcej naszych głosów, OKF wyświetli ponownie już w lutym. Będzie więc można nadrobić ewentualne zaległości w wartościowych seansach, które spodobały się innym, a nam w poprzednim roku umknęły…
Jeśli podamy swoje podstawowe namiary – nazwisko i jakiś mejl lub telefon kontaktowy – może uśmiechnie się do nas fart i wygramy jeden z plebiscytowych fantów – karnet wstępu na lutowe pokazy „Złotej Piątki”, film na DVD albo jakąś artystyczną publikację, którą warto mieć na półce.
W plebiscycie biorą udział tylko filmy premierowe prezentowane w OKF w zeszłym roku – uzbierało się ich niemal dwieście. Jak zwykle z głosowania wyłączone są krótkie metraże, filmy archiwalne, retransmisje oper i koncertów, cykl „Wielka sztuka na ekranie” oraz filmy pokazywane w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.
Plebiscyt „Złota Piątka” w OKF ,,Iluzja” ma już 31-letnią historię. Ekipa kina zwraca uwagę na fakt, że jego wyniki bywają zaskakująco zbliżone do podobnego plebiscytu – tyle że przeznaczonego wyłącznie dla znawców i krytyków – organizowanego przez miesięcznik KINO. Znaczy to, że z gustem bywalców i bywalczyń częstochowskiego kina studyjnego nie jest źle. Zresztą OKF od trzech dekad aktywnie wyrabia ten gust, proponując alternatywę wobec repertuaru wielkich, hałaśliwych, obsypanych popcornem i oblanych colą, sieciowych kin-molochów. I oby tak zostało. 

Page generated in 0.0168 seconds.