Z ostatniej chwili

Ostatni w tym roku wernisaż w MGS

2023-12-21 11:47:08 informacje
img

Ostatni w tym roku wernisaż w Miejskiej Galerii Sztuki – odbędzie się w Galerii ZWIASTUN dziś, w czwartek 21 grudnia o godz. 18.00. Wystawa Łucji Zentner jest już dostępna do zwiedzania od wtorku 19 grudnia, dzisiaj natomiast – spotkanie z autorką i otwarcie wystawy.

Łucja Zentner, absolwentka Wydziału Sztuki Akademii im. Jana  Długosza (obecnie Uniwersytet im. Jana Długosza), dyplom z malarstwa sztalugowego otrzymała w pracowni prof. Jarosława Kweclicha w 2007.
W styczniu 2008 pod kierunkiem dr hab. Jerzego Piwowarskiego obroniła pracę magisterską, uzyskując tytuł magistra sztuki. Malarka, twórczyni obrazów olejno-akrylowych, autorka wystaw indywidualnych, uczestniczka zbiorowych – w Polsce, w Wielkiej Brytanii i na Węgrzech, prowadzi również pracownię artystyczno-rękodzielniczą Lussberry, w której powstają m.in. obiekty dizajnerskie. Ważną aktywnością artystyczną i zawodową jest również dla Łucji konserwacja zabytków. Pracowała m.in. w Bazylice Jasnogórskiej (pozłotnictwo i renowacja polichromii ściennej), w barokowej Bazylice św. Trójcy w Janowie Podlaskim, Grandmaster Palace w stolicy Malty czy Konkatedrze św. Jana (St. Johns Co-Cathedral, Valetta, Malta).
To doświadczenie, kontakt z bogatą i dekoracyjną sztuką barokową przekłada się na jej twórczość własną. Artystka wierzy w kształty i kolory, w ich wpływ na odbiorcę. Obrazy Łucji, często inspirowane naturą, przekształcają się w surrealne wizje, kosmiczne przestrzenie, baśniowe narracje.

– Moim celem jest stworzenie przestrzeni symbolicznego ogrodu z bogactwem różnych artystycznych form i barw, w których płynie energia –  mówi.

Głównym wątkiem wystawy „Surrealna flora…” jest cykl malarski prezentujący odrealnione kwiaty łubinu o niezwykłych kształtach i intensywnych kolorach, uzupełniony obrazami z baśniowymi pejzażami. Na wystawie prezentowane są także obiekty z masy epoksydowej (blaty stolików).

Page generated in 0.0159 seconds.