Z ostatniej chwili

Od środy jedziemy przez całą nową DK-91

2024-02-19 13:32:01 informacje
img

21 lutego będzie otwarty dla ruchu cały przebudowany odcinek al. Wojska Polskiego wraz z głównymi skrzyżowaniami. Już przy udrożnionej arterii będą prowadzone finalne roboty –informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

To koniec najbardziej uciążliwych objazdów w mieście związanych z realizacją przebudowy i rozbudowy dawnej DK-1. Od środy 21 lutego ruch zostanie dopuszczony na całej długości nowej al. Wojska Polskiego od al. Jana Pawła II – z pełnymi relacjami na osi północ-południe.

Udostępnione będą wszystkie główne skrzyżowania w ciągu DK-91, a więc:

– wszystkie relacje na skrzyżowaniu z ul. Legionów,

– wszystkie relacje na skrzyżowaniu z ul. Rejtana (poza bezpośrednim zjazdem z al. Wojska Polskiego w prawo w Rejtana – tam prace potrwają jeszcze kilkanaście dni; o sposobie objazdu i skrętu w ul. Rejtana z przeciwnego kierunku – będą informujące o tym znaki),

– wszystkie relacje na skrzyżowaniu z al. Pokoju z ul. Jagiellońską i z czynnym skrzyżowaniem z ul. Bohaterów Katynia.

Ponadto możliwy będzie wyjazd z ul. Rakowskiej na Warszawę. Natomiast jeszcze przez ok. tydzień nie zjedziemy w ulice Rakowską i Limanowskiego, jadąc od strony Katowic.

Wszystkie pozostałe boczne połączenia na razie będą niedostępne. Ich uruchomienie nastąpi w ciągu kilku tygodni po zakończeniu robót, które jeszcze pozostały. 

Oczywiście wszystkie kładki dla pieszych i przejścia podziemne przy DK-91 pozostają otwarte –  także nowy tunel na wysokości ul. Brzozowej.

Autobusy częstochowskiego MPK wrócą na swoje trasy przez al. Wojska Polskiego od soboty 24 lutego.

Al. Wojska Polskiego jest najdłuższą miejską ulicą w Polsce. Liczy sobie niemal 15 km długości, z czego przebudowanych zostało prawie 6 km.

Finalizowana przebudowa to największa inwestycja drogowa w dziejach Częstochowy.

16 lutego stan przygotowania DK-91 do otwarcia sprawdzał prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk wraz ze swoim zastępcą Piotrem Grzybowskim, przedstawicielami Miejskiego Zarządu Dróg oraz głównego wykonawcy – firmy NDI. 

Fot. Łukasz Kolewiński

Page generated in 0.0166 seconds.