Z ostatniej chwili

Nowy samochód schroniska dla bezdomnych zwierząt

2024-07-02 12:18:08 informacje
img

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami kupiło auto do bezpiecznego przewozu zwierząt. W ten sposób spożytkowano środki z 1,5% podatku dochodowego przekazywanego na rzecz schroniska – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Samochód ze specjalistycznym wyposażeniem zaprezentowano 27 czerwca na pl. Biegańskiego.

Zostanie wycofany pojazd, który pracował w schronisku przez 15 lat. Zastąpi go nowoczesny, komfortowy i bezpieczny samochód, który będzie służył częstochowskim czworonogom. Dzięki niemu stowarzyszenie będzie jeszcze bardziej skuteczne w niesieniu pomocy zwierzętom – mówił podczas prezentacji prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, dziękując przy okazji mieszkańcom, którzy przeznaczają swój procent podatku na tak szczytne cele, jak działanie schroniska dla bezdomnych zwierząt.

- Częstochowa jest liderem w Polsce, jeżeli chodzi o opiekę nad zwierzętami. Jesteśmy w samej czołówce. Poprzedniczka naszej organizacji działała w mieście już w 1870 r. Staramy się, przy dobrej współpracy z władzami miasta, dokładać od siebie cegiełkę, szukając dodatkowych środków – komentował prezes częstochowskiego TOZ Andrzej Stolarczyk.

Oddany do eksploatacji pojazd to najnowszy model Renault Trafic wyposażony w przygotowaną do przewozu zwierząt specjalistyczną przestrzeń ładunkową. Znajdziemy w niej: dodatkową klimatyzację, niezależne od pracy silnika ogrzewanie, klatki do przewozu zwierząt z systemem ich szybkiego montażu, system uchwytów i schowków do przewozu sprzętu do obsługi zwierząt oraz w pełni wodoodporne ściany i podłogę ułatwiające utrzymanie czystości. Przestrzeń dla zwierząt została również wyposażona w izolację termiczną chroniącą zwierzęta przed upałem w lecie i chłodem zimą, system wentylacji oraz oświetlenie LED.
To już drugi samochód sfinansowany ze środków „podatkowych” po zakupionym w 2019 r. Fordzie Transit Connect.
Koszt nowego auta to 243 tys. zł.

Fot. Łukasz Kolewiński / UM

Page generated in 0.0166 seconds.