Z ostatniej chwili

Noworoczne spotkanie ZGM TBS 2024

2024-01-29 10:43:05 informacje
img

Gwoździem programu był występ Kabaretu Skeczów Męczących. Ale najpierw było też na poważnie – ZGM krótko podsumował swoje działania z zeszłego roku i te, które jeszcze trwają - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Wśród gości, którzy 22 stycznia skorzystali z zaproszenia ZGM do Hali Polonia, byli przedstawiciele samorządowych władz – prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk i jego zastępca Jarosław Marszałek, przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Niesmaczny, a także radni, osoby kierujące miejskimi instytucjami czy postacie działające w sektorze pozarządowym.

Uwagę zwracała silna reprezentacja Policji – z komendantem miejskim inspektorem Dariuszem Kiedrzynem na czele. A to dlatego, że trwa współorganizowany przez ZGM plebiscyt na najlepszego dzielnicowego w Częstochowie. Wieczór w Hali Polonia był dobrą okazją, aby zachęcić mieszkanki i mieszkańców lokali komunalnych do głosowania. ZGM od lat podejmuje różne inicjatywy, by zwiększyć poczucie bezpieczeństwa lokatorek i lokatorów, a wiedza, kto jest naszym dzielnicowym zbliża zwykłych ludzi do Policji i pomaga budować zaufanie do tej służby. Głos można oddać do końca stycznia w Komendzie Miejskiej Policji i podległych jej komisariatach, a także w oddziałach eksploatacji ZGM TBS.

Liczną publikę przywitał prezydent Częstochowy. Krótko podzielił się uwagami na temat najnowszych sfinalizowanych już przedsięwzięć Miasta i nakreślił bieżące priorytety samorządu, w tym kolejne inwestycje infrastrukturalne.

– Najbliższa przyszłość w dziedzinie inwestycji w infrastrukturę upłynie nam pod znakiem rozpoczętej już budowy połączenia ulic 1 Maja i Krakowskiej – zapowiadał. – Nasz samorząd wciąż będzie zorientowany na model przyjaznego miasta, odpowiadającego potrzebom i aspiracjom każdego i każdej z nas. Nasze wysiłki będziemy skupiać na trzech strategicznych obszarach – a są to: dobrze wynagradzane zatrudnienie tworzone z wykorzystaniem środków Unii Europejskiej w nowej perspektywie finansowej i w kontekście coraz większej obecności nowych technologii w mieście; kontynuacja wielostronnego wsparcia dla seniorek i seniorów; działania na rzecz poprawy standardu opieki zdrowotnej – nade wszystko zwiększenia dostępności do lekarzy specjalistów.

O inicjatywach i programach prowadzonych przez samą spółkę ZGM opowiadał prezes Paweł Konieczny. Na tle krótkich materiałów video była mowa m.in. o trwającej akcji wspierania starszych lokatorów „Złota Rączka” czy sztandarowej inwestycji ZGM – budowie osiedla na Parkitce.    

Większość spotkania upłynęła jednak pod znakiem dobrego humoru, w który wprowadziła publiczność ekipa Kabaretu Skeczów Męczących. Można było też odwiedzić stoiska miejskich instytucji i organizacji pozarządowych, a tam do wzięcia były gadżety – i trochę słodkości.

Fot. Łukasz Kolewiński (UM)

Page generated in 0.0165 seconds.