Z ostatniej chwili

Nowa nazwa stadionu żużlowego

2024-03-22 13:44:54 informacje
img

Na wczorajszej, czwartkowej sesji częstochowscy radni zdecydowali, że obiekt sportowy przy ul. Olsztyńskiej będzie funkcjonował pod nazwą Miejski Stadion „KRONO-PLAST Arena” – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Na decyzję miała wpływ zmiana sponsora Włókniarza – klub zakończył współpracę z firmą zielona-energia.com, a podpisał nowe porozumienie z mającą siedzibę w Kłobucku firmą Krono-Plast. Umowa partnerów zakłada umiejscowienie nazwy przedsiębiorstwa w nazwie stadionu. Nie byłoby to jednak możliwe bez zgody Rady Miasta – precyzuje to zapis pomiędzy klubem a Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, dlatego prezes Włókniarza musiał zwrócić się do przewodniczącego Rady Miasta z wnioskiem o podjęcie uchwały w sprawie nadania nowej nazwy. Radni zgodzili się na zmianę nazwy stadionu przy ul. Olsztyńskiej 123/127.
Przy okazji Klub zaprasza na jutrzejsze, sobotnie wydarzenie: Speedway Silesia Cup 2024, czyli 50. Jubileuszowy Memoriał im. B.  Idzikowskiego i M. Czernego, którym zainauguruje sezon żużlowy w Częstochowie. Impreza startuje o godz. 14.00.
Lista startowa
1. Mikkel Michelsen
2. Oliver Berntzon
3. Anton Karlsson
4. Norbert Krakowiak
5. Maksym Drabik
6. Tobiasz Musielak
7. Bartosz Zmarzlik
8. Mads Hansen
9. Kacper Woryna
10. Brady Kurtz
11. Fredrik Lindgren
12. Rohan Tungate
13. Leon Madsen
14. Jason Doyle
15. Steven Goret
16. Gleb Chugunov
17. Kajetan Kupiec
18. Kacper Halkiewicz

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0161 seconds.